סוכות במגדל דוד

מופעים מוזיקליים, סיורים מודרכים לכל המשפחה, סיורים ומשחקים עצמאיים ומופעי הלילה המוקרנים מידי ערב על חומות המצודה

מוזיאון מגדל דוד הוא אתר היסטורי יוצא דופן בירושלים ובעולם כולו. המוזיאון שוכן במצודת ירושלים – אחד מסמליה של העיר – ומגולל סיפור בן למעלה מ-3,000 שנה.

לכבוד חג סוכות, מזמין המוזיאון את המשפחות ליהנות משלל התערוכות, הסיורים והמופעים שמציע המוזיאון בין התאריכים 11-14.10. הכניסה לילדים: ללא תשלום.

הפעילויות הכלולות בכרטיס הכניסה למוזיאון:

מדוד המלך ועד לאונרד כהן – מוזיקה יהודית פוגשת מוזיקת עולם: תזמורת של איש אחד מחיה את המצודה עם 12 כלי נגינה שונים מבית ראשון ועד היום עם ספי גלדצהלר. שעות: 12:00, 14:00 ו-16:00. כלול במחיר הכניסה.

עולים לרגל במגדל דוד – סיור מודרך למשפחות: סיור קצר למשפחות במצודה ובתצפית.בימי המקדש עלו לרגל לירושלים שלוש פעמים בשנה. כיצד נראתה ירושלים באותם ימים? אלו שרידים נותרו עד ימינו ומה הקשר למגדל דוד? הצטרפו לסיור קצר ומרתק בחצר המצודה ובתצפית מרהיבה אל ירושלים העתיקה והמודרנית בעקבות עולי הרגל לירושלים והמפגש בין חלקיו השונים של עם ישראל.בעברית בשעות: 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 ו-16:00. סיור באנגלית בשעה 10:00. משך הסיור: 45 דקות.כלול במחיר הכניסה.

תעלומה במצודה – משחק עצמאי למשפחות: ערכת משחק עצמאית לסיור במצודה העתיקה בעקבות מפתח שנמצא בחפירות ארכיאולוגיות בחצר המצודה. בכל תחנה תקבלו משימה, סיפור או רמז שהשאיר עבורכם אחד משליטי העיר שהתגוררו במצודה. בואו למצודה, חפשו רמזים בין הממצאים הארכיאולוגיים והמעברים הסודיים ועזרו לנו לגלות את סוד המפתח – מתי הוא נוצר ואולי גם את מה שהוא פתח.כלול במחיר הכניסה.

סיורים נוספים בתשלום

סיפורי חומות – סיור מודרך לילדים: סיור חווייתי לילדים על חומות ירושלים, מלווה בשירים ובסיפורים.מה הקשר בין חלום שחלם הסולטאן סולימאן המפואר לבין האריות בשער יפו? כיצד סייעו מאות מטבעות זהב לסולטן לחשוף את הכותל המערבי? ומדוע נקראת ירושלים בשמה? מוזמנים לגלות את התשובות לשאלות הללו (ולעוד רבות אחרות) בסיור לכל המשפחה שמשלב שירים, אגדות וסיפורים על חומות העיר העתיקה. הסיור מתחיל במוזיאון מגדל דוד, עובר דרך חפיר המצודה, טיילת החומות ומסתיים בכותל.בשעות: 11:00, 15:00 (ביום שישי 11:00 בלבד). משך הסיור: שעתיים.מחיר: 55 שקלים למשתתף. מיועד לילדים מעל גיל 6. לא מתאים לעגלות ולמתקשים בהליכה

סיור עצמאי במגדל דוד בשילוב כרטיס טעימות 'יאללה באסטה': כרטיס דמוי גלויה עם מפה של השוק במרכזה, המאפשרת שיטוט מעורר תיאבון ברחבי שוק העיר העתיקה. בעזרת כרטיס הטעימות של השוק, תוכלו לקבל טעימות מדוכנים שנבחרו על ידינו בקפידה ויאפשרו לכם ליהנות מחוויה קולינרית באחד השווקים האהובים בישראל. תוכלו להסתובב בקצב שלכם ולאכול מכל הטוב שיש לשווקים להציע. הכרטיס מלווה במדריך קולי שניתן להאזין לו דרך הטלפון החכם (מומלץ להביא אוזניות).אלו טעימות תוכלו למצוא בכרטיס?קפה של העיר העתיקה או כוס מיץ, מנת חומוס בצלחת או פלאפל, טעימת קבב אסלי, טעימת חלבה ומארז סוכריות או כנאפה (בתי העסק בבעלות ערבית ואינם נושאים תעודת כשרות).שעות פעילות הכרטיס: ראשו-שבת – 10:00-16:00. איסוף השובר בקופות המוזיאון. מחיר: 99 שקלים למשתתף.

'יש פה אריה' – משחק עצמאי לאורך רחוב יפו בעקבות פסלי וציורי אריות ברחובות ירושלים: אריה הוא סמלה של העיר ירושלים. במרכז העיר ניצבים פסלים וציורים של אריות. כל אריה מספר סיפור של אדם, מקום או תקופה ויחד הם מספרים את סיפור התפתחותה של עיר הבירה. הפעילות בנויה בדומה למשחק ‘חפש את המטמון’ עם תכנים איכותיים. יוצאים לסיורי משחק חווייתיים לכל המשפחה שמחכים לכם באפליקציה. באמצעות הטלפון הנייד, תצאו לסייר בין רחובות וסמטאות העיר, תתמודדו עם שאלות ומשימות שיעודדו אתכם להתבונן, לחשוב יחד, לצבור חוויות ולהצטלם במקומות מהנים שיש מהם תמונה למזכרת. המשחק בשיתוף ותפעול אפליקציית הסיורים GO BeeTravel. מומלץ לשחק בשעות האור. מחיר: 129 שקלים למשפחה.

'לא ידעתי את זה' – משחק עצמאי משער יפו לשער האשפות בעקבות נשים ואנשים שעשו היסטוריה בירושלים: חומת ירושלים בנויה מאבנים ומה שמחבר אותן זו לזו הם סיפורים של אנשים ונשים שחיו בעיר היפה הזו בתקופות שונות. בשעת השקיעה, כשנשטפת העיר באור מוזהב, מוזמנים לצאת לסיור סביב החומות אל תוך הלילה בעקבות הסיפורים של החומות.הפעילות בנויה בדומה למשחק ‘חפש את המטמון’ עם תכנים איכותיים. יוצאים לסיורי משחק חווייתיים לכל המשפחה שמחכים לכם באפליקציה. באמצעות הטלפוןף הנייד תצאו לסייר בין רחובות וסמטאות העיר, תתמודדו עם שאלות ומשימות שיעודדו אתכם להתבונן, לחשוב יחד, לצבור חוויות ולהצטלם במקומות מהנים שיש מהם תמונה למזכרת. המשחק בשיתוף ותפעול אפליקציית הסיורים GO BeeTravel. מומלץ לשחק בשעות בין הערביים.מחיר: 129 שקלים למשפחה.

מופעי הלילה – הקרנה בכל ערב

מופע החיזיון הלילי: סיפוריה ופניה הרבים של ירושלים נשזרים בתוך מיצג מולטימדיה עוצמתי ורב חושי. המופע האור-קולי מוביל את הצופים אחורה בזמן למחוזות היסטוריים ולאירועים משמעותיים שעיצבו את פניה של העיר.

מופע המלך דוד: סיפור חייו של הנער דוד, שהפך למלך ולמנהיג רב השפעה לדורי דורות, מתעורר לחיים ומוקרן על חומת מצודת דוד ובינות שרידי התקופות השונות. במעין סגירת מעגל, מוקרן סיפורו על אבני ירושלים, העיר שהקים ובנה בעצמו לפני אלפי שנים.

חדש – מופעי הלילה VIP: חוגגים אירוע מיוחד? מארחים אורח חשוב? מחפשים להפתיע בדרך מקורית? אתם מוזמנים לשדרג את הצפייה במופעי הלילה בחוויית ה-VIP החדשה למופעי הלילה המלך דוד והחיזיון הלילי במגדל דוד. בואו ליהנות משלל פינוקים – ליווי צמוד לכם ולאורחים שלכם מרגע הכניסה, כניסה לחצר המצודה ללא עמידה בתור, כיסאות שמורים במיקום הטוב ביותר על מרפסת גבוהה עם נקודת צפיה מושלמת, שמיכה ממותגת למזכרת וכוס יין.

שעות המופעים: 19:00, 20:00 ו-21:00.

להזמנת כרטיסים: אתר מוזיאון מגדל דוד, www.tod.org.il.