סוף שבוע חם בבידו

כפר בידו (צילום: יעקב, ויקיפדיה)
כפר בידו (צילום: יעקב, ויקיפדיה)
כוחות הביטחון פעלו במהלך הלילה בכפר הפלסטיני הסמוך להר אדר * שלושה מחבלים נהרגו, חמישה נעצרו ונתפס נשק

בפעילות של לוחמי הימ"מ ושב"כ על פי הכוונת השב"כ הלילה (בין מוצאי שבת לראשון, 25-26.9), בעיירה בידו, נהרגו שלושה מחבלים חמושים שירו לעבר הלוחמים. הפעילות התקיימה בהמשך לפעילות כוחות הביטחון נגד חמושי חמאס בעיירה וברחבי השטחים במהלך הלילה. הכוחות בשטח פעלו על פי מידע של השב"כ נגד פעילי טרור שהשתייכו לתשתית צבאית של החמאס שתכננה לבצע פעילות טרור. בעת ניסיון מעצרם, התפתחו חילופי אש וכן נתפסו בזירה אמצעי לחימה ששימשו את המחבלים.

דובר צה"ל תת אלוף רן כוכב אמר כי השלושה היו אנשי חמאס, וכי הם הסתתרו במבנה בכפר וירו לעבר אנשי הימ"מ שביקשו לעצור אותם. בצה"ל הוסיפו כי הם נפגשו לקראת הוצאה לפועל של פיגוע שתכננו.

הרמטכ"ל, רב אלוף אביב כוכבי: "הפיגועים שסוכלו יכלו לצאת לפועל בירושלים, תל אביב, נתניה, עפולה ובכל מקום אחר. מדובר בסדרת סיכולים חשובה ביותר שמנעה להבנתנו פיגועים משמעותיים. זה הישג מודיעיני מבצעי שנבע משיתוף פעולה יוצא מן הכלל של צה"ל, שב"כ וימ"מ. צריך לזכור ולהזכיר לכולנו שהסיכולים האלה מתבצעים עשרות פעמים מידי שבוע. זה מה שמייצר למדינת ישראל הגנה, אבטחה וביטחון באזור יהודה ושומרון – וזה לא רק באזור הזה. זו תוצאה מבצעית של פגיעה שסיכלה בצורה מאוד רצינית את הרשת שפעלה בכל מרחב מנשה ובנימין. הלוחמים באירוע פעלו במקצועיות ובאומץ רב".

במועצה המקומית הר אדר התקיימה בעקבות האירוע הערכת מצב עם גורמי הביטחון בראשות ראש המועצה והתייעצות עם מפקדי מג"ב. בתום הערכת המצב הוחלט על נקיטת מספר צעדים: 1. הכפלת כמות הסיורים של מחלקת הביטחון בשעות הערב והלילה כאשר רכב אחד יסייר לאורך הגדר, בדגש על גזרת בידו ורכב שני יסייר ברחבי היישוב. 2. מחלקת הביטחון תעלה את הרחפן לסריקות מהאוויר באופן ספורדי בדגש על נקודות התורפה. 3. מג"ב יתגבר את היישוב בשני צוותים ממוגנים במשך 24 שעות ביממה במהלך כל השבוע. 4. בעלי תפקידים חיוניים ירותקו ליישוב עד אחרי החג. 5. במהלך חג שמחת תורה לא תתאפשר כניסת פועלים פלסטיניים להר אדר. כניסת הפועלים תתחדש ביום רביעי.