סיבה למסיבה

מסיבת הסיום של בוגרי י"ב (מחזור כ"ה) בתיכון 'הראל' הייתה מרגשת ביותר * ראש המועצה העניק לכל בוגר כרטיס כניסה חינם למופע הקרוב של עידן רייכל שיתקיים ביישוב

מחזור כ"ה סיים את לימודיו בתיכון 'הראל'. הפעם לא היו אלה בדיוק שלוש שנים רגילות, אלא חצי מהן עברו התלמידים בדרך הזויה, לא הגיונית ומוזרה: שנה ויותר של לימודים ב'זום', קוביות על המסך במקום כיתה, טיולים וירטואליים במקום יציאה אל הטבע, שנה ללא מפגשים פנים מול פנים, שנה בה פחדנו, חששנו ואולי למדנו להעריך את מה שהיה.

הקורונה גוססת לאיטה והמגבלות נעלמו. מחזור כ"ה בניצוחה של רכזת השכבה גלי כהן, מחנכים ומחנכות השכבה, נפגשו יחד לחגוג את סיום הלימודים. החגיגה התקיימה כמסורת בית הספר בשנים האחרונות. האמפי של מבשרת התקשט בחגיגיות והואר בתאורה בוהקת ושמחה. הורי התלמידים מילאו את המקום וניכר שהשמחה הייתה גדולה מאוד. תלמידי ותלמידות השכבה הגיעו לבושים במיטב מחלצותיהם והופעתם לא הייתה מביישת את טקס ה'אוסקר'. יפים ויפות צעדו הבוגרים והבוגרות על במת האמפי וקיבלו את תעודת הגמר.

בין מופע מוסיקלי איכותי של מגמת המוסיקה בתיכון בניצוחו של רכז המגמה ברי לקטעי הומור והנחייה, עלו גם הורי התלמידים עם קטע שירה וריקוד שהכינו בהפתעה, כמובן שמחנכי הכיתות הכינו גם הם סרטון שריגש את כל הקהל.

ראש המועצה המקומית מבשרת ציון יורם שמעון פתח את הערב בברכות חמות למסיימים, הביע את הערכתו הגדולה לצוות המורים והמינהלה בתיכון 'הראל' ולעומדת בראש – מנהלת בית הספר ליאת שגב – שלדבריו "עבדה לילות כימים בתקופת הקורונה כדי לשמור על מסגרת לימודית טובה לכל תלמידי התיכון". ראש המועצה הזמין את כל בוגרי המחזור להופעה של עידן רייכל שתתקיים בחודש אוגוסט הקרוב ביישוב ואיחל לבוגרים ולבוגרות: "שימרו על עצמכם ובואו ליהנות מהופעה בחינם".

ראש המועצה המקומית הר אדר חיים מנדל שקד בירך אף הוא את מסיימי המחזור, ביניהם תושבי ותושבות הר אדר, ואמר בדבריו: "במהלך שנות החינוך רכשתם ידע ודעת, כישורי למידה וכישורי חיים. יצרתם וטיפחתם חברויות והעשרתם את עולמכם. קחו אתכם את כל אלה כצידה לדרך וצאו למסע הזה בהתרגשות, עם אמונה בעצמכם ובחדוות הגילוי. תפעילו שיקול דעת, תבחרו בחירות נכונות ושאו ברכה בכל דרך בה תבחרו. אתם, שכבת י"ב המסיימת, מהווים חלון ראווה של בית הספר וכרטיס הביקור שלו. אתם משקפים את הפנים היפות של החברה ואנו גאים בכם מאוד".

רכזת השכבה גלי כהן פנתה אל התלמידים ואמרה: "חשוב לי לומר לכם שבתקופה של כל כך הרבה אתגרים זכיתי באמת בכך שאתם הייתם השותפים. יותר ממאה מצטייני מעורבות חברתית יש בשכבה, רוצים להיות משמעותיים בצבא, בשנת השירות או במכינה, עזרתם לקשישים, לחיילים בודדים, בגני הילדים ולתלמידים בכל היישוב. אני גאה בכם מאוד, כי להיות אנשים טובים זה באמת מה שחשוב. הקפידו להיות אלה שסוללים את הדרך שלכם, כי אחרת מישהו כבר יסלול אותה עבורכם".

מנהלת התיכון ליאת שגב אמרה בדבריה: "אמנם לא צעדתם בצעדים הרגילים והחוויה הייתה אחרת, אבל עברתם אבני דרך משמעותיות לחיים. למדתם להסתגל לשינויים, לעמוד באתגרים לא צפויים, להעריך קרבה וחום ולהודות על כל שעה משותפת, אפילו אם היא בשעה תשיעית. גדלתם, צמחתם והתפתחתם. חוויתם אתגרים והצלחות ומימוש עצמי. בגרתם. אנו, לצד כל המורכבות בשנתיים האחרונות, זכינו להיות לכם לצוות".

מתיכון 'הראל' נמסר: "אחרי שנה וחצי מאתגרות, אחרות ושונות, אין ספק שמגיע לבוגרים שלנו לחגוג את החיים. הערב הזה הוא רגע מרגש מאוד המסמל סוף תקופה. עתה, לאחר שביליתם יחד שנים רבות (חלקכם מהגן) אתם עומדים לצאת לדרך חדשה. כעת אתם מצטרפים לקבוצת בוגרי תיכון 'הראל'. שימרו על עצמכם, אוהבים אתכם וגאים בכם, צוות תיכון 'הראל'. מזל טוב לכם מחזור כ"ה".