'סיורי רפאים'

צילום: באדיבות 'תיאטרון הקרון'
צילום: באדיבות 'תיאטרון הקרון'
סיורים תיאטרליים ברחובות עמק רפאים עם 'תיאטרון הקרון'

'תיאטרון הקרון' מזמין את הקהל הרחב ל'סיורי רפאים' – חוויה תיאטרלית לכל המשפחה מחוץ לגבולות התיאטרון, בשיתוף מינהל קהילתי גינות העיר.

אומניות התיאטרון ילוו את המשתתפים לשיטוט בין סמטאות המושבה הגרמנית ויחשפו בפניהם את סיפוריה המרתקים של השכונה הפסטורלית ושל סביבותיה תוך חוויה תיאטרלית ושונה. שיתוף הפעולה עם מינהל קהילתי גינות העיר, המינהל הקהילתי בשכונה, הוא חלק מרצון התיאטרון להיות חלק מקהילה עם תיאטרון מקצועי ואיכותי. המלווה האומנותית היא עלית קרייז, אומנית פרפורמנס, שחקנית ויוצרת עבודות רב תחומיות שעוסקות במבע האנושי ובבחירות הפסיכולוגיסטיות המאפיינות את החברה כיום.

הסיור יעבור ברחוב על שם הכלב ג'ימי, בשכונה שעתידה הייתה להיקרא על שם המשורר יהודה עמיחי, בבית הקברות הטמפלרי שהממוקם בלב השכונה ולאורך מסילת הרכבת.

מבט לסיורים

'מסילת העצמאות' עם רוני גולן ושרה סיגל: אנחנו מכריזים בזאת, על סיור לגיבור אחד או לגיבורה אחת לאורך מסילת הרכבת הישנה בירושלים. רוני גולן היא אומנית פרפורמנס, וידאו ותיאטרון חפצים. עבודותיה מחפשות אחר קשר אנושי בעידן הדיגיטלי, בוגרת בית הספר לתיאטרון חזותי ומורה לתיאטרון. שרה סיגל, אומנית וידאו ופרפורמנס, בוגרת בית הספר לתיאטרון חזותי. יצירותיה תלויות זמן ומקום ומשלבות בין הציבורי לפרטי ובין האישי לקולקטיבי. מיועד לגילאי 5-9.

סיור במקום בו אמורה הייתה להיות שכונה עם רונית קנו: במקום בו אמורה הייתה להיבנות שכונה על שם המשורר יהודה עמיחי, נותר גן עזוב. בסיור נטייל ונכיר את האזור הריק שמצוי בין מה שאמור היה להיות לבין מה שישנו. ספוקן וורד בשילוב שירה ומוסיקה חיה. רונית קנו היא מוסיקאית, מחזאית וכותבת תוכן לילדים. בין יצירותיה: 'יואל אמר', 'הוגו שלי', 'חוק התותים' ועוד. מיועד לילדים מגיל 6 ולכל המשפחה (מתאים גם לנוער ומבוגרים).

'הולכים על ארבע' – משחק והפעלה עם גליה לוי גרד ונטליה רוזנטל: סיור תיאטרלי בעקבות כלבים במושבה הגרמנית. נכיר את הכלב ג'ימי, בעל התהילה, שהיה הכלב הראשון שזכה להנצחת שמו בשם של רחוב. גליה לוי גרד היא מספרת סיפורים ומציגה הצגות ב'תיאטרון הקרון', מופיעה בקרון ומחוצה לו בפסטיבלים רבים ברחבי העולם. בוגרת לימודים במחלקה לאומנות ב'בצלאל' ובבית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים עם התמחות בתיאטרון בובות. נטליה רוזנטל היא אומנית יוצרת בתחום תיאטרון בובות. בוגרת בית הספר לתאטרון חזותי בירושלים. מעצבת, מפעילה ומתפעלת מהיכולת להפיח רוח חיים בכל בובה ובכל חפץ. מיועד לגילאי 4 עד 9.

ביקור בבית הקברות הטמפלרי עם נורית דרימר: ברחוב עמק רפאים, מאחורי שער ירוק, מסתתר לו בית הקברות הטמפלרי כבר יותר ממאה שנה. שם נמצאת כל היום שומרת בית הקברות. מה יש לשמור על בית קברות, הרי הם לא הולכים לשום מקום? מסתבר, כי יש לשמור על הסיפורים ועל הזיכרונות. נורית דרימר היא אומנית רב תחומית, במאית, כותבת ופרפורמרית. יוצרת מרחבים שמערבבים בין מציאות לבדיון ובין אינטימיות להומור. מיועד לילדים מגיל 8 ולכל המשפחה.

תיאטרון הקרון חוגג ארבעים שנות פעילות ומתחיל עשור חדש במתיחת פנים עכשווית, מקרון רכבת קטן לבית חדש, מרכז תרבות מקצועי לילדים, עם שני אולמות, חדרי סדנאות, תערוכות, מיצגים, חוגים והכשרות. הבית החדש, 'משכן דוידסון', נמצא ב'גן הפעמון' בתוך מרחבי הדשא, צמוד לסקייט-פארק ולשאר מתקני הספורט שמציע 'גן הפעמון'.

עלות: 20 שקלים למשתתף. משך כל סיור: כ-30 דקות.

הסיורים יתקיימו בסבבים בימים שלישי-רביעי, 6-7.4.

לפרטים נוספים ולרכישת כרטיסים: אתר תיאטרון הקרון או בטלפון 4524*. לא ניתן להשתתף בסיורים ללא הרשמה.

הפרויקט מתקיים בתמיכת מועצת הפיס לתרבות ולאומנות ובתמיכת עיריית ירושלים.