סיירת ההורים חוזרת למבשרת

צילום אילוסטרציה: באדיבות הרשת לביטחון קהילתי בית שמש
צילום אילוסטרציה: באדיבות הרשת לביטחון קהילתי בית שמש
ועד ההורים המקומי הודיע בסוף השבוע האחרון על הקמת 'סיירת הורים' ביישוב * המטרה: הגברת נוכחות ההורים במרחב הציבורי ושמירה על בני הנוער * הצלחת הסיירת טמונה במידת ההיענות

ועד ההורים היישובי עדכן בסוף השבוע האחרון, כי בפגישה שנערכה באגף החינוך במועצה סוכם על קידום סיירת הורים – תחילה בימי חמישי ושישי בערב, שמטרתה הגברת נוכחות ההורים במרחב הציבורי ושמירה על בני הנוער ברחבי היישוב. מדובר בגוף שפועל בהצלחה בלא מעט ערים ויישובים ברחבי הארץ. 

בהודעה שפרסם ועד ההורים היישובי בפייסבוק נכתב: "אנו מתכננים להכשיר ולהדריך את ההורים המתנדבים ולקיים תורנות בין כל המתנדבים, שבמהלכה נסייר ברחבי היישוב בשעות הלילה המאוחרות ונוודא כי בני הנוער מבלים בבטחה תוך שמירה על הסדר".

אסף שמיר, יו"ר ועד ההורים היישובי: "אכן מדובר בגוף שפועל בהצלחה במקומות רבים בארץ והיו בעבר ניסיונות להקים סיירת הורים במבשרת ציון והם לא עלו יפה. במהלך תקופת הקורונה היינו מסוגרים בבתים ואחרי שניתנה האפשרות לצאת, זיהינו עוד יותר את הצורך בנוכחות הורים במרחב הציבורי בשעות הערב המאוחרות והחלטנו לחדש את הניסיון להקמת סיירת הורים ביישוב. חשוב מאוד שציבור ההורים במבשרת יירתם ויגלה מודעות למה שעושה הנוער בשעות הלילה המאוחרות, בעיקר בסופי השבוע, להפגין נוכחות ומעורבות, להגביר את תחושת הביטחון של הילדים ושל הציבור ולשמור על המרחב הציבורי ועל התחושות הטובות שבו למען כלל התושבים. חשוב מאוד שבני הנוער יבלו ויעשו זאת בצורה בטוחה ונעימה. אני קורא לכל מי שיש לו ילדים ביישוב להצטרף למיזם זה ולקחת חלק במסגרת תורנות אחת לכמה שבועות למשך שעות בודדות. גם אנחנו, ההורים, לא צריכים רק להתלונן, אלא לקחת אחריות על המצב ולשאת בעול על מנת לשפרו. אני מקווה שנצליח לגייס כמה שיותר הורים. בשיחות עם המועצה דובר על כמות התחלתית של 40 הורים אבל אני מקווה שיהיו יותר. מדובר ברעיון שעלה בעבר אך נגנז בגלל חוסר היענות. מקווה שהפעם תהיה היענות רבה יותר. בעיניי זו לקיחת אחריות חברתית וקהילתית. זה עובד בהרבה מקומות ואין סיבה שזה לא יעבוד גם אצלנו. אם אנשים מעלים פוסטים על רעש בשעות הלילה ועל לכלוך במרחב הציבורי, כנראה שיש כאן צורך בזה".

רוצים להצטרף? הירשמו בטופס המצורף בדף הפייסבוק 'ועד הורים יישובי מבשרת ציון'.