סיכום ספר בראשית

פתיחת ספר 'בראשית' במגילות ים המלח (צילום: User:KetefHinnomFan, 'ויקיפדיה')
פתיחת ספר 'בראשית' במגילות ים המלח (צילום: User:KetefHinnomFan, 'ויקיפדיה')
ניתן להכתיר את ספר 'בראשית' כאחת העבודות המעמיקות ביותר בתולדות חקר הפסיכולוגיה ורמות התודעה של המין האנושי שנכתבו אי פעם

האינסוף התנפץ לאינספור אינדיבידואלים ששואפים לחזור לאחדות הראשונית אבל עם תודעת על. בשלב מסוים, הופיע האינדיבידואל בדמות אדם וניתנה לאדם היכולת לחשוב, המקנה לו למעשה את היכולת לברוא.

אנחנו – 'בני האלוהים', הישויות האינדיבידואליות – בראנו את העולם הפיזי כדי שנוכל להגשים את עצמנו. כדי להשיג את המטרה, עלינו לברוא את אלוהים עלי אדמות בצלם האיכות הרוחית. העולם, כפי שהוא נראה כיום – פרי צלמנו ודמותנו כפי שהם חרוטים בתת המודע שלנו – עמוס בפגרי מושגים וברעיונות קפואים. המין האנושי איבד את צלם האלוהים וירד אל מתחת למדרגת החיה. בני אדם מתקדמים המחוננים ברמות תודעה עילאיות, מתנדבים לשקם את המערכת, שתשיב את מהלך המין האנושי לכיוון התקין.

המין האנושי הוא החוליה החסרה בשרשרת האבולוציונית. תפקידו לקשר בין עולמות המינרלים, הצמחים ובעלי החיים לעולמות הרוח. משימתם של בני האדם היא להחיש את התהליכים האבולוציוניים של שלושת הממלכות, לשרת אותם ולא לנצלם, כפי שקיים הדבר כיום עלי אדמות. הדרך שבה בחרו בני האדם – במודע – תביא לחורבן המין האנושי וכדור הארץ.

תפקיד עם ישראל הוא לשמור על השבת. השבת היא רמה תודעה רוחית שמאפשרת את התגשמות האלוהות עלי אדמות. הכוונה היא כמובן לאיכויות הרוחיות הנעלות שאמורות להתבטא באמצעותנו. המאפיין העיקרי של שמירת השבת הוא העדר כל שנאה וטינה שצפונים בתת מודע של האדם. יוסף, שבתולדות חייו עסקו המאמרים האחרונים, הוא דוגמה מובהקת לכך. החידה אודות מהות ה'אלוהים' תיפתר אך ורק כאשר יתקיים גוף אנושי מלוכד ומאורגן שפועל באופן הרמוני תחת השגחת חוג 'י-ה-ו-ה א-לוהים'. אז אמורה להתחולל אנרגיה שתתמיר את 'תודעת קין' בה שרויים כמעט כל בני האדם ל'תודעת הבל', ואז השאלות אודות מהות האלוהים ותכלית החיים יהיו ברורים מכוח חוויה בלתי אמצעית. זו תודעת גן עדן שנטשנו אותה.

'תודעת קין' מחללת את השבת. קין, שתודעתו מקובעת בהישגים הארציים כמטרה, רוצח את ההבל הפנימי, הפן הרוחי של הנפש, ובכך הוא הורס את כל המערכת ההרמונית ששררה עלי אדמות. זו הסיבה להרס כדור הארץ, למלחמות ולייסורים הנוראיים שהם מנת חלקם של בני האדם. כל זה נוצר מבחירה מודעת על ידי בני האדם.

קין והבל – שניהם נחוצים להתפתחות התודעה האנושית. אנו רואים שהצמד הזה שב ומתגשם לכל אורך סיפורנו. אברהם יצחק וישראל, בניהם הדגולים, מכוננים את הבסיס לעם האמור לשמור את השבת ובכך לטמון את הזרע שממנו תצמח האפשרות לשקם את המין האנושי.

יוסף הוא פסגת סיפור ספר 'בראשית'. אם יש מי שעדיין מפקפק שכל הסיפור הזה הוא המצאה מאוחרת, הרי שקורא כזה כנראה לא חווה את עוצמת הדברים שמאחורי המילה הכתובה.

אני חוויתי את ספר 'בראשית' כאחת העבודות המעמיקות ביותר בתולדות חקר הפסיכולוגיה ורמות התודעה של המין האנושי שנכתבו אי פעם. לעניות דעתי, וזה אחרי שקראתי לא מעט ספרים בנושא, כל הידע הרוחי שנכתב על ידי גדולי המאסטרים הרוחיים עלי אדמות, כלולים כבר בספר 'בראשית' וממש בפסוק הראשון – "בראשית ברא אלוהים את השמיים ואת הארץ". כל מה שנכתב בהמשך הוא בבחינת פרשנות אודות הפסוק הזה שאי אפשר לקרוא אותו כמילים אלא כתמונה חיה.

אני מקווה שהצלחתי לחשוף חוט של היגיון המקשר את אוסף הסיפורים האלה, שממבט ראשון נראים כאוסף מעשיות מקרי ולעתים קרובות חסר היגיון.

מי שכתב את ספר בראשית ניחן בתודעת על ואין זה משנה אם היו כאן כמה כותבים או שמגלים סימני עריכה מאוחרת. זו עבודת צוות של בני אדם בעלי תודעת על, שבין היתר אנו מכנים אותם כ'נביאים'. זו עבודה שנעשתה באחריות והשגחתו של הרבן משה, העומד מעבר למרחב ולזמן, כך שאם בא נביא אחרי כמה מאות שנים והוסיף או גרע דברים – הרי שזה נעשה תחת השגחתו של משה.