סיפורה המופלא של החיטה

חוויה מיוחדת לחג השבועות בגן הבוטני בירושלים

טבע עירוני מרהיב * סיור חווייתי והכנת פיתות בטאבון * רכבת הפרחים ברחבי הגן * ביקור בחממה טרופית * משחקי מים ב'שביל התגליות'

שישי-ראשון 14-17.05.2021

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם ירושלים הוא פנינת טבע בלב העיר המעניק למבקריו חוויית בילוי באווירה ירוקה ומיוחדת. הגן הוא אטרקציה לאוהבי צמחים ופרחים ייחודיים מרחבי העולם ולמחפשים בילוי איכותי לילדים. לרגל חג השבועות מזמין הגן את הקהל הרחב להגיע וליהנות משלל אטרקציות ופעילויות בטבע עם כל בני המשפחה במחירים שווים לכל כיס!

בין הפעילויות:

החממה הטרופית פנינת יופי טבעית בה ניתן לגעת, להריח ולפעמים אפילו לטעום את הצמחים ופירותיהם. בחממה הטרופית כ-300 מיני צמחים שונים ומיוחדים בעלי צורות, צבעים ושימושים שונים ביניהם צמחים בסכנת הכחדה, עצי בננה מרהיבים, שיחי קפה, סחלבים וקקטוסים. החממה מחולקת לשני אזורים: הראשון הגדול הוא אזור טרופי, בעוד החלק השני הוא אזור המדבר; שניהם מאופיינים בצמחייה עשירה המותאמת לאקלים לפי אזורים גיאוגרפיים בעלות סביבות אקולוגיות המציגות מנעד גדול של בתי גידול.  הסיור מיועד לכל המשפחה ונגיש לעגלות וכיסאות גלגלים

רכבת הפרחים

בכל שעה עגולה בין השעות: 10:00-14:00 יערך סיור ברכבת הפרחים שיוביל את המשתתפים בין החלקות השונות הקיימות בגן עם הסבר על הגן והצמחים הגדלים בו.

עולמה של החיטה – מחיטת הבר לחיטה תרבותית

בכל שעה עגולה, בין השעות 10:00-16:00, יצא סיור מודרך בו יגלו המבקרים, איך הפכה החיטה הפרועה והמפוזרת של פעם לחיטה שאנו מכירים ואוהבים כיום, מהחיטה התרבותית כפי שאנחנו מכירים כיום ניתן להכין אין ספור מאפים ומאכלים מעוררי תיאבון. המבקרים ילמדו על המהפכה החקלאית, כיצד מגדלים את החיטה, מהזריעה עד הכנת הבצק, איך הופכת החיטה לקמח ומשמשת אותנו לאפיית לחמים, מהם סוגי החיטה השונים ועוד. לקינוח יכינו המשתתפים פיתות טעימות אותן יאפו על הטאבון, בדיוק כמו שהיו אוכלים פעם.

אורך הסיור כ-40 דקות ומתאים לגילאים 6-12

שביל התגליות

שבועות הינו חג המים. ‘שביל התגליות’ בגן מאפשר לילדים לשחק וללמוד באמצעות מתקני משחק ופעילות באזורי המים, האדמה, הצמרות והשורשים על הקשר בין הצמחים שגדלים בגן.

קצת על הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים – הגן הוא פנינה של טבע בלב ירושלים. הגן פועל כמרכז חינוכי ומחקרי ומכיל אוסף מגוון של צמחים מכל העולם בתצוגה גיאוגרפית. הגן הינו מוקד לבילוי, לתיירות ולאירועי תרבות כמו גם מרכז לחינוך, הדרכה ומחקר. זהו הגן הבוטני הגדול בישראל, שטחו משתרע על פני 120 דונם, ובו אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון. בגן גדלים יותר מ- 6600 מינים וזנים של צמחים שונים מכל העולם, המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות (אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, מרכז וקדמת אסיה והים התיכון). חלקות הגן מדמות את נופי הצומח של כל אזור ומציגות מראות ופריחה מרהיבים לאורך כל השנה.

לפרטים נוספים: הגן הבוטני, 02-6794012 http://www.botanic.co.il/