סיפורה של התנגשות

צילום אילוסטרציה: 
   RENE RAUSCHENBERGER, Pixabay
צילום אילוסטרציה: RENE RAUSCHENBERGER, Pixabay
נהג משאית התנגש בעץ * זכה בתגמולים בסך למעלה מ-130 אלף שקלים

עבודות שבוצעו ברחוב ראשי בגוש דן בשנה שעברה גרמו לנהג משאית, כבן 33, לסטות מנתיב נסיעתו ולהתנגש בעוצמה רבה בעץ, וכתוצאה מכך נגרמו לו נזקי גוף רבים. 

לאחרונה הגיש הנהג, באמצעות עורכי הדין דביר שמעיה ומיכאל מירל ממשרד עוה"ד שמעיה-מירל ושות', תביעה לפיצויים נגד חברת הביטוח שביטחה את המשאית בביטוח חובה.

על פי התביעה, לאחר התאונה, החל הנהג סובל מכאבים בצוואר ובגב, ועבר סדרה של בדיקות וטיפולים, שבמסגרתם התברר כי הוא סובל מטווחי תנועה מוגבלים בצוואר, רגישות בעמוד השדרה הצווארי והמותני ומספר בלטי דיסק. 

לדברי עוה"ד שמעיה ומירל, היות ומדובר בתאונת דרכים שאירעה במהלך העבודה, הם הגישו בקשה למוסד לביטוח לאומי (המל"ל) להכיר בנהג כנפגע עבודה. 

המל"ל קיבל את הבקשה, וועדה רפואית מטעמו בדקה את הנהג, קבעה לו 20 אחוזי נכות זמנית לתקופה של כשנה ממועד התאונה, ו-10 אחוזי נכות לצמיתות בשל הגבלה קלה בתנועות העמוד השדרה הצווארי. בשל נזקים אלה העביר המל"ל לנהג המשאית תגמולים חד פעמיים בסך של 33 אלף שקלים.

לאחר הכרעת המל"ל על גובה נכותו של הנהג, העבירה חברת הביטוח לעורכי דינו הצעת פשרה לפיה היא מסכימה לפצות את הנהג ב-101 אלף שקלים מעבר לתגמולים שאותם יעביר לו המל"ל. נהג המשאית הסכים לפשרה, והיא נחתמה בבית המשפט השלום באשדוד כפסק דין לכל דבר ועניין.

עורכי הדין שמעיה ומירל מציינים, כי במקרה ומצב בריאותו של הנהג יחמיר במהלך השנים כתוצאה מהפגיעות שמהן סבל בשל התאונה, הוא יהיה זכאי לפנות למוסד לביטוח לאומי בתביעת החמרה במצבו – ובמקרה שיוכר, הוא צפוי לזכות בתגמולים נוספים.

עורכי הדין דביר שמעיה ומיכאל מירל, ממשרד עורכי הדין שמעיה מירל ושות', עוסקים בדיני נזיקין, מקרקעין ומשפט אזרחי ומסחרי. המשרד ממוקם בבניין 'בר סנטר' ברחוב האורגים 35 באשדוד.