סיפורה של חקירה

אילוסטרציה: pixabay
אילוסטרציה: pixabay
המשטרה עקבה במשך 6 שבועות אחר חשודים בביצוע דקירה, כדי לאסוף ראיות ולאתר את כלל המעורבים  לקטטה. במסגרת המעקב נתפסו ככל הנראה סרטי וידיאו המתעדים את החשודים משמידים את בגדיהם

חקירה סמויה אותה ניהלה המשטרה לאורך 6 שבועות, הסתיימה בימים אלה במעצר שלושה חשודים בדקירה ובחבלה חמורה לצעיר אחר, בן 23. במסגרת קטטה שפרצה בין שתי חבורות בחוף הים, נדקר הצעיר בצווארו, ספג מהלומות קסדה בראשו וריאתו נוקבה. הוא אושפז במצב קשה, אך יצא מכלל סכנה. 

לדברי עו"ד  ביזק, המייצג את החשוד המרכזי במעשה, חברי החבורה אליה השתייך הצעיר שנדקר, נטלו ככל הנראה סמים או שתו לשוכרה, והטרידו מינית מספר צעירות שהשתזפו בחוף. הצעירות קראו לעזרן את חבורת הצעירים, שאליה משתייכים החשודים שנעצרו, ואלה התעמתו עם המטרידים. חילופי הדברים בין החבורות עברו במהרה למהלומות, שבמהלכן נדקר המתלונן.  

המשטרה הפעילה אמצעים מיוחדים, ובאמצעות איכון סלולרי ושימוש בסרטי מצלמות אבטחה באזור, הצליחה לאתר את הצעיר וחבריו, ואף ייתכן שבמסגרת החקירה, הצליחה המשטרה לשים את ידה גם על צילומי וידיאו בהם נראים הצעירים שורפים את בגדיהם. 

בימים אלה הפכה החקירה הסמויה לגלויה, והשלושה נעצרו. בדיון להארכת מעצר החשודים, דרשה המשטרה להאריך את מעצרם  ב-7 ימים נוספים – בשל מסוכנותם וכן בכדי לסיים את פעולות החקירה הנדרשות.. 

לדברי עו"ד ביזק, אילו הייתה נשקפת מסוכנות אמיתית מהחשוד העיקרי בפרשה אותו הוא מייצג, הייתה המשטרה עוצרת אותו באופן מיידי. היות והחשוד לא נעצר לכל אורך החקירה הסמויה – לבוא ולבקש היום לעצור אותו משום מסוכנות, זה לזרות חול בעיני בית המשפט, תוך עשיית שימוש ציני בכוח המופרז של המשטרה. על כן טען עו"ד ביזק כין אין שום סיבה לעצור אותו כעת.

לאחר ששמע את עמדות הצדדים, החליט השופט טל ענר מביהמ"ש השלום בראשון לציון להאריך את מעצר החשודים – ב-5 ימים נוספים בלבד, יומיים פחות מבקשת המשטרה. עו"ד ביזק, סבור כי עד תום פרק מעצרו זה, ראוי כי יוגש כתב אישום שכן החקירה מתנהלת מזה תקופה ואף הוצמד פרקליט מלווה למיצוי החקירה.  בד בבד עם הגשת כתב האישום סביר להניח שתוגש בקשה למעצר עד תום ההליכים, והחשודים יישלחו לשירות המבחן לבחינת מסוכנותם ושחרורם לחלופת מעצר.