סיר לחץ

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
תושב מבשרת ציון תקף את נהג האוטובוס באמצעות סיר וגרם לו חבלות בפניו. שוטרי מחוז ירושלים שהוזעקו למקום, עצרו את הנאשם לחקירה. השבוע הגישה נגדו יחידת התביעות ירושלים לבית המשפט את כתב האישום ובקשה להורות על המשך מעצרו

משטרת ישראל ממשיכה כל העת בפעילות למיגור מקרי האלימות בחברה תוך פעולות מניעה, מעצרם של מעורבים ומיצוי הדין עמם. עד כה, חוקרי המשטרה נתקלו במגוון כלי תקיפה המשמשים את אותם עבריינים, אך כפי הנראה נגלה להם כלי תקיפה "חדש"- סיר בישול.

כך בתאריך 5.12 בשעות הערב, עת התקבל דיווח למשטרה בדבר נהג אוטובוס ציבורי חבול בפניו, זאת לאחר שהותקף על ידי אחד הנוסעים. שוטרי תחנת לב הבירה של מחוז ירושלים שהוזעקו למקום, עצרו את הנאשם (58) במעשה לחקירה.
על פי החשד ולפי עובדות כתב האישום שהוגש על ידי יחידת התביעות המשטרתית במחוז ירושלים, באותו מועד, נסע הנאשם באוטובוס ציבורי שהגיע ממרכז הארץ לירושלים. בשלב מסוים, ביקש הנאשם לרדת מהאוטובוס במרכז צומת ירמיהו בעיר ירושלים. לאחר שנהג האוטובוס סירב להיענות לדרישתו המסוכנת והאסורה של הנוסע- הנאשם, הטיח אותו נאשם את השקית שאחזה ידו בפניו של הנהג.

בשלב זה, ניסה הנהג להרחיקו מסביבתו תוך שימוש במחיצת מגן המותקנת בתא הנהג, אך הנאשם לא חדל ממעשיו, נטל לידו סיר לבישול שאיתר באוטובוס וחבט אותו בפניו של הנהג. כתוצאה מכך, נגרמו לנהג האוטובוס חבלות מדממות בפניו. על אף זאת, ובשל אחריותו לכלל הנוסעים עמו, המשיך נהג האוטובוס בנהיגה עד לרציפי ההורדה בכניסה למתחם התחנה המרכזית בירושלים, שם עוכב החשוד עד להגעת המשטרה שביצעה את מעצרו של הנאשם.

בשלב זה, התפנה נהג האוטובוס לטיפול הרפואי כשחבלות מדממות בפניו והנאשם עצמו הועבר לחקירה בתחנת המשטרה לב הבירה. במהלך חקירתו טען כי דווקא הוא זה שהותקף זאת על אף סרטון מצלמת האבטחה המותקנת באוטובוס שהוצג בפניו. לאחר שבוצעו מגוון פעולות חקירה שהושלמה לאחרונה, הגישה בתחילת השבוע יחידת התביעות המשטרתית נגדו כתב אישום בגין תקיפת עובד ציבור כדי להכשילו בתפקיד כשהוא מזויין בנשק קר, לצד בקשה להורות על מעצרו עד לתום ההליכים.

סגן ניצב ליאור בן שלום, קצין החקירות והמודיעין בתחנת לב הבירה של מחוז ירושלים סיפר: "מדובר במקרה אלימות חמור מצד נוסע ברכב ציבורי כלפי הנוהג בו. אירוע שכזה יכול היה בין רגע להחמיר ולהפוך לתאונה בעקבות הפגיעה בנהג הרכב, ייתכן אף תאונה חמורה ופגיעה בחפים מפשע נוספים. אנו מזה תקופה ארוכה פועלים רבות למיגור תופעות פסולות מעין אלו של אלימות בכלל, וכנגד נהגי תחבורה ציבורית בפרט. לאחר שהשלימו חוקרי התחנה את מלאכת החקירה בגין מעשיו של הנאשם, הועבר תיק החקירה ליחידת התביעות בירושלים שהכינה והגישה את כתב האישום ובקשת מעצרו עד תום ההליכים של הנאשם, לבית המשפט בעיר".