ספטמבר בהיכל התרבות במודיעין

פעילות לכולם: הצגות ילדים, הרצאות, מופע סטנד אפ ואירוע ברוח חגי תשרי

החופש נגמר, החגים בפתח ובהיכל התרבות במודיעין מכינים תכנית מגוונת לחודש הקרוב. כבר ביום חמישי (2.9, 21:30) יגיע  אודי כגן למופע סטנד אפ חדש (מחיר כרטיס: 135 שקלים). ומכאן ליתר המופעים.

תירס חם (שבת, 5.9, 11:00): קלאסיקת הילדים האהובה והמסופרת ביותר בכל הזמנים בהצגה מוזיקלית ותיאטרלית המונגשת לגיל הרך באופן שלא נראה כמותו בארץ. ההצגה היא פסיפס יצירתי ורב גוני, המשלב בתוכו תוכן איכותי, משעשע ומרגש מעולמם של הילדים, יחד עם קצב מרתק ואחר, מוזיקה וירטואוזית, תנועתית ולא מתפשרת. כל זאת בניצוחה של איילון נופר מייסדת להקת 'מיומנה' ('אדרבא', 'לילה אחד באפריל', 'מיומנה וקרן פלס' ועוד..). סיפור קסום הנכתב על ידי הסופרת המוערכת מרים רות ובאיורה של אורה אייל, המושתת על שישה חברי קיבוץ אמתיים שחוו את החוויה הזו בעודם בני ארבע. ההצגה כוללת תלבושות, בובות וכל מה שאפשר לנגן, לנוע ולחלום עליו. משך ההצגה: שעה ורבע, כולל הפסקה. מומלץ לגילאים 2-8. שחקנים: ענבלי, ירמי רייך, מאיה פלם, גילי גבל, מור כהן, גיא רון ותומר אדווי. ניהול אמנותי: אודי גוטשלק. מחיר כרטיס: 71-85 שקלים.

הרצאה בנושא 'סין – טלטלות כלכליות וחברתיות' (שבת, 11.9, 17:00): מסע לאורך ההיסטוריה המודרנית של סין, מהמהפכה הקומוניסטית וסגירת שעריה של סין ועד לפתיחת השערים והרפורמות הכלכליות. מהן ההשלכות החברתיות והאנושיות של המהפכה הכלכלית בסין? מדוע חוקק חוק ילד אחד וכיצד הוא השפיע באופן דרמטי על הדמוגרפיה בסין? מדוע כה רבה חשיבותו של הבן במשפחה הסינית? כיצד הגיעה סין למצב בו מתבצעות בה עשרות אלפי חטיפות ילדים בכל שנה? כמו כן, יוקרן הסרט 'יקירי'. מרצה: איילת אידלברג. מחיר כרטיס: 75-90 שקלים.

'סליחות ושיר' עם התזמורת האנדלוסית אשדוד (שני, 13.9, 20:30): בשנה זו, מפיקה התזמורת מופע מיוחד ועשיר לתקופת ימי הסליחות עם גדול הפייטנים בדורנו, רבי חיים לוק, אשר נחשב למובילי מסורת השירה האנדלוסית וידוע בסגנונו האישי, המדויק והמרגש, אליו יצטרף המוזיקאי המוכשר שי צברי ששיתף פעולה בעבר עם אמנים בולטים כגון: אהובה עוזרי, עידן רייכל, ברי סחרוף ועוד. בקונצרט 'סליחות ושיר', מבצעת התזמורת האנדלוסית מגוון פיוטי סליחות, המביאים לידי ביטוי את אווירת החגים הקסומה. בין הפיוטים והשירים שינוגנו בקונצרט: "אדון הסליחות", "אל נורא עלילה", "עננו אבינו", "שמע קולי", "לך אלי", "בן אדם מה לך נרדם" ועוד. בנוסף, תבצע התזמורת שירה ישראלית באווירת החגים. כל השירים זכו לעיבוד תזמורתי מיוחד שיעניק לקהל חוויה מלאת עוצמה. מנצח ומנהל מוסיקלי: רפי ביטון. מחיר כרטיס: 119 שקלים.