'עבד'

סינגל שני לזמר אסף כהן – מוסיקאי, יוצר ומטפל במוסיקה

השיר ׳עבד׳ נכתב במהלכו של טיפול פסיכואנליטי ארוך. הוא מתאר את המאבק בין התשוקה לחיים לבין הפחדים המנסים לחבל באותה בעירה פנימית. ׳עבד׳ הוא מצב תודעתי, בו נשלט האדם על ידי אותם פחדים, חרדות וקולות פנימיים של ייאוש. לעומתו, ה׳ילד׳ המופיע בסופו של השיר מתאר את הצד הבוחר בחיים, בתשוקה, ביצירה ובאמונה.

אסף כהן, מוסיקאי יוצר ומטפל במוסיקה כבן 41, נשוי לנועה יהודאי-כהן, שחקנית יוצרת (׳כולם אוהבים את אהובה׳, ׳קופה ראשית'), אב לנאיה ולליאו. אסף, שנולד וגדל בבאר שבע, גר כיום עם משפחתו בחריש בשכונה קהילתית (׳בצוותא׳).

מלבד עשייתו המוסיקלית, עסק במהלך חייו בחינוך נוער המתמודד עם מורכבות נפשית. אסף הנחה סדנאות כתיבה והלחנה לאסירים בבתי סוהר וכיום עוסק בטיפול באמצעות מוסיקה באוכלוסיות שונות ומנהל מערך שיקום באמצעות מוסיקה למתמודדי נפש בבני ברק.

המוסיקה של אסף משקפת בעיקר את מסעו האישי אל נבכי נפשו, על מגוון חלקיה, ומושפעת מסגנונות מוסיקליים מגוונים כמו פולק, רוק, אינדי, מוסיקה אוריינטלית ועוד.

מילים ולחן: אסף כהן. הפקה מוסיקלית: דודי לוי. עיבוד: דודי לוי ואסף כהן. גיטרה קלאסית/חשמלית, שירה וקולות: אסף כהן. קלידים ומחשב: דודי לוי. גיטרה בס: גיא שהם. תופים: בועז וולף. מיקס: דודי לוי. מאסטרינג: ברק יחזקאלי. צילום עטיפה: עומרי רוביסה – ׳פרונט צילום׳. עיצוב עטיפה: טלי שוופי.