עברו את המבחן בהצלחה

על מבחן החגורות השחורות במועדון הטאקוונדו המקומי 'האריות'

בזמן שהדופק של כל חובבי הספורט ההישגי חזר למסלולו אחרי אולימפיאדת טוקיו רוויית ההישגים, מועדון טאקוונדו 'האריות' המקומי לא מפסיק בעשייה ובקידום הענף ברמה הלאומית והיישובית.

בסוף השבוע האחרון, התקיים במתנ"ס מעוז ציון מבחן חגורות שחורות בטאקוונדו בניהולו של גראנד מאסטר אריה בייגן, בעל הדרגה הגבוהה ביותר בישראל, הנחשב לאושייה בעלת הידע והניסיון הרב ביותר בענף. את המבחן ניהל אריה בייגן עם עמיתו מאסטר יניב נוחם.

אל המבחן הגיעו כ-30 ספורטאים מחמישה מועדונים שונים מרחבי הארץ, במטרה ובשאיפה לצלוח את המבחן הקשה והתובעני לאחר שנים של אימונים, זיעה ועבודה קשה.

מבחן החגורות השחורות בטאקוונדו, שבעיני רבים נחשב לנקודת ציון משמעותית עבור כל אומן לחימה וספורטאי, כולל אלמנטים מורכבים מאוד וביניהם קרבות במגע מלא, הגנה עצמית, ריתוקים והטלות, טכניקות מתקדמות ושבירת קרשים. המבחן נמשך כארבע שעות והנבחנים בו זקוקים להרשים בכל אחד מן הפרמטרים בכדי לצבור ניקוד ולעבור בהצלחה.

גראנד מאסטר אריה בייגן: "יום המבחן עבור הנבחנים הוא רגע מכונן בקריירה הספורטיבית שלהם. צריך להבין שאומן הלחימה מתאמן כמעט בכל יום בכדי להגיע לרמה הנדרשת עבור דרגתו. אפשר להמשיל זאת לבחינות הבגרות בגילאי התיכון, שכן גם אליהן תלמידים מתכוננים במודע ושלא במשך שנים רבות. חלק ניכר מאומני הלחימה שנבחנו במבחן, גדלו אצלי במועדון מגילאי הגן והענקת החגורה השחורה לאותם ספורטאים מרגשת אותי עד דמעות בכל פעם מחדש. רף הדרישות שלנו גבוה ועוברים את המבחן רק נבחנים שהצליחו לעמוד בכל הדרישות והאלמנטים עליהם נבחנו. אני גאה ברמה שהציגו הנבחנים ושמח שהטאקוונדו הישראלי מתקדם בקצב מרשים בשנים האחרונות. בהזדמנות זו אני שמח להזמין את תושבי היישוב להגיע אלינו ולקחת חלק בפעילות הספורטיבית, הערכית והמהנה שאנחנו מקיימים במתנ"ס מעוז ציון".