עדכונים נוספים לשעת חירום

צילום: דוברות 'איחוד הצלה'
צילום: דוברות 'איחוד הצלה'
ראש המועצה הגיב לפניות לפיהם האזעקות לא נשמעו היטב לכל היישוב ועדכן במידע נוסף שיוכל לסייע בעת חירום

במועצה התקבלו פניות – לפיהן הצפירה אתמול לא נשמעה היטב במספר אזורים ברחבי היישוב. ראש המועצה יורם שמעון התייחס לנושא ומסר כי פיקוד העורף שבאחריותו נמצאים הצופרים, התבקש לבחון את עוצמת הצופרים.

עוד מסר ראש המועצה: "לנוחיותכם ובטיחותכם, הנכם מוזמנים להוריד למכשיר הסלולר שלכם, את האפליקציה החדשה של פיקוד העורף, אשר מספקת התרעות "צבע אדום" בזמן אמת – בהתאם למיקומכם באותה נקודת זמן. הממשק החדש פשוט להפעלה, וזמין ב-4 שפות".

להורדת האפליקציה: לחצו כאן

ראש המועצה הוסיף: "המקלטים הציבוריים הכשירים ברחבי היישוב, יישארו פתוחים עד להודעה חדשה. אני קורא לכל התושבים, להישמע להנחיות פיקוד העורף ולהימנע משהיה במקומות ללא מרחב מוגן. שמירה על ההנחיות – מצילה חיים. המועצה ערוכה לכל תרחיש ותמשיך לעדכן אתכם באופן שוטף".

סגן אלוף במיל' אבי שמר, מפקד יחידת הקישור למבשרת ציון בפיקוד העורף: "נפלו חמישה טילים בגזרתנו. אנו נמצאים במערכה שהחלה ביום שני בעקבות איומי החמאס. שר הביטחון הכריז על 'מצב מיוחד בעורף'. לאור המצב, מערך היקל"רים (יחידות קישור לרשויות) גויס כדי לסייע לרשויות בהתמודדות עם המצב. ברשויות נעשו הערכות מצב כחלק מתהליך ההיערכות. המסר שלי לציבור הוא שלא להיות אדישים אלא להיות ערניים ולשמור על קרבה למרחב מוגן. הבעיה הכי מהותית היא שאנו במצב של הגעה מאפס ל-100 ברגע אחד. אין הנחיות מיוחדות כי הגזרה שלנו 'ירוקה' מבחינת 'מפת החום' של איום הטילים. בגלל שאנחנו במצב שיכולים לעבור מאפס ל-100 אנו צריכים להיות מאוד זהירים – לא להקל ראש ולהישמע להנחיות. אני ממליץ לכל האזרחים להוריד את האפליקציה של פיקוד העורף, בה כל אחד יכול לקבל התראות בזמן אמת במקום בו הוא נמצא באותו רגע. לגבי הנושא של אי שמיעת האזעקות, ראש המועצה דיבר איתי על זה ודיווחתי על כך לגורמים האחראיים בפיקוד העורף. נודע לי כי המערכת מיועדת בעיקר למי שבמרחב הפתוח, מתוך הנחה כי מי שבבית חשוף לתקשורת לסוגיה ודרכה הוא מקבל את ההתרעה. לכן החשיבות היא בעיקר למרחב הציבורי".