עוברים את זה יחד

לראשונה, עברו תלמידי י"א בתיכון 'הראל' את הצו הראשון בהליך הגיוס לצה"ל באופן מרוכז ומגבש

הגיוס לצה"ל הוא שלב מרגש בחייו של כל מתבגר בישראל. הליך הגיוס מתחיל אי שם בכיתה י"א ב'צו ראשון'. בשנים האחרונות פועל בצה"ל מיזם מיוחד בו יוצאים במרוכז תלמידי י"א מאותו בית הספר ועוברים הליך זה של 'צו ראשון' יחד. השבוע, לראשונה בתולדות תיכון 'הראל', עברו זאת תלמידי שכבת י"א.

השבוע הייתה זו הפעימה הראשונה, כלומר, שליש מתלמידי שכבה י"א, ובהמשך השנה ייצאו שתי קבוצות נוספות מהשכבה. את התלמידים קיבלו מתנדבי 'יחד למען החייל' בניצוחה של יו"ר הסניף המקומי וחברת המועצה אלוף משנה (מיל') אירית מרום, בחום, באהבה, בבלונים ובכיבוד.

התכנית הייחודית אליה הצטרף תיכון 'הראל' נקראת 'צו אחוד'. מטרת היוזמה של 'צו אחוד' היא לאפשר לתלמידים להגיע ללשכת גיוס כשכל ההכנה המוקדמת נעשית בשיתוף פעולה עם בית הספר ומתחילה כמה חודשים טרם מועד הצו. ההכנה המוקדמת כוללת איסוף כל החומר על התלמיד, אבחונים, אישורים רפואיים וכו'. נוסף על אלה, ישנם מד"נים (מדריכי נוער צעירים) מטעם הצבא, שמלווים את בית הספר והתלמידים בתהליך וישנו מענה זמין ומיידי לכל שאלה.

'צו אחוד' הוא יום מרוכז וככזה הוא מונע מהתלמידים להפסיד חומר לימוד חיוני בשנה עמוסה. כל תלמידי השכבה מעל גיל 16.5 עברו את היום יחד מהבוקר, בהסעה משותפת מבית הספר ללשכת גיוס ועד סיומו של היום הארוך בהסעה בחזרה לבית הספר. לאורך היום, כמו בכל 'צו ראשון', עוברים התלמידים בתחנות, כאשר מסביב חברים לשכבה ומורים אשר נותנים תחושה בטוחה ומוכרת. במהלך היום, עברו התלמידים בדיוק את אותן הבחינות והתחנות שעוברים כל המיועדים לשירות ביטחון. למעשה, העובדה שהוא נעשה עם שאר חברי השכבה ועם המורים, היא השוני היחיד מ'צו ראשון' רגיל.

מתיכון 'הראל' נמסר: "התגובות מהתלמידים אחרי יציאה ל'צו אחוד' היו טובות. התלמידים הרגישו שיש להם למי לפנות בכל שאלה, מול מי לפרוק חששות ותסכולים. הם היו מוקפים בחברים מוכרים והאווירה הייתה נעימה מאוד. ביום זה התגייסו מחנכים ומחנכות השכבה במלוא המרץ על מנת שהתלמידים יחוו את הצו הראשון בצורה הטובה ביותר".

יתר התלמידים התנדבו

במקביל ליציאת תלמידי חלק משכבה י"א ל'צו ראשון', יצאו התלמידים שנשארו בבית הספר לפעילות התנדבותית בקהילה. חלקם השתבצו בקסטל בעבודות שיפוץ וניקיון וחלקם הגיעו להפיג חששות לתלמידי ט' בחטיבת 'היובל' במסגרת "סליחה על השאלה", שבה ענו לתלמידי החטיבה על שאלות בנוגע לתיכון 'הראל'. תלמידים אחרים עסקו גם בקישוט בית הספר במסגרת מגמת אמנות בנושא השנתי הנבחר – 'זהות'. "תיכון 'הראל' עושה ויעשה הכול כדי להצעיד את תלמידיו קדימה ולתת להם תחושת שייכות לקהילה וביטחון שתמיד יש מי שמוכן ורוצה לעזור להם בהמשך דרכם", נמסר.

חטיבה מאמצת

חטיבת 'היובל' מציגה: אימוץ יחידת מג"ב. תלמידי חטיבת 'היובל' מתחילים באיסוף תרומות במשלוח חורפי עבור יחידת לוחמות משמר הגבול באזור ירושלים.

אז מה אפשר לתרום? תיונים, קפה שחור, נס קפה, ביגוד תרמי, כפיות, כוסות לשתייה חמה, עוגיות ועוגות (באריזות סגורות).

ניתן להעביר את התרומות לתלמידי החטיבה. ארגז האיסוף יהיה בלובי בית הספר עד לתאריך ה-18.11.