עזרה הדדית, בדרך

על 'עזרה הדדית, בדרך', תוכנית שיזמה התושבת רותם יוניוב * המטרה: לעודד ערבות הדדית במבשרת ציון

תוכנית חדשה יצאה ביישוב ושמה 'עזרה הדדית, בדרך'. הרעיון הוא לחבר בין אנשים מבוגרים שזקוקים לעזרה בסיוע בתיקונים קלים, קניית מוצר מזון בסיסי, טרמפ לקופת חולים, עזרה במחשב וביישומי מחשב ועוד; ובין אנשים שמעוניינים לתרום מעט מזמנם באופן חד פעמי בזמן ובמקום שנוח להם.

דובי כדורי, יו"ר עמותת 'יד ביד' ומחזיק תיק הרווחה במועצה, ברך על הרעיון: "אנחנו יוזמים משהו רחב ויש גרעינים כאלה שקיימים. החידוש כאן הוא לאפשר לאנשים שההתנדבות היא לא אורח חייהם אך מעוניינים לתרום מפעם לפעם בנושא כזה או אחר בטווח זמן קצר כמו להקפיץ תרופות, לקנות משהו, להסיע אנשים, לתקן משהו בבית, ללמד מישהו איך להשתמש בסמארטפון והם מוכנים להשקיע אחת לכמה זמן. יש לנו אוכלוסייה של אנשים שזקוקים לסיוע זה מפעם לפעם וכך אנו מגדילים את הנושא של הערבות ההדדית בתוך הקהילה. אני מאמין שמעבר לסיוע הנקודתי, ברגע שנפגשים מתחילים לדבר וזה יכול לטוות קשרים שמעבר ל'תביא חלב מהמכולת'".

לדברי כדורי, מיזם זה מכוון בעיקר לציבור המבוגר. "הם פחות ניידים והם צריכים סיוע. זו קהילת מבשרת על גילאיה השונים שרוצה לעשות טוב", אמר כדורי והוסיף, "אנו מפגישים את הבקשות עם האנשים שרוצים לסייע לקבוצת ווטסאפ ששם מעלים את הבקשות ואז מישהו עונה שמתאים לו ובא לסייע".

לטובת הצלחת המיזם, נבחרו שתי רכזות לקבוצה, מה שאמור להבטיח התאמה בין הצורך ובין המתנדבים ושבקשות יטופלו. כדורי מברך על ההיענות הרבה: "פתחנו את הקבוצה וביקשנו מאנשים להצטרף. יש לנו כבר יותר מ-50 מצטרפים בתוך יומיים. לפני כמה חודשים פתחתי סיירת תיקונים שגם בה עשרות מתנדבים, שמעבר לתיקון נותנים מענה בצרכים נוספים. ב'עזרה הדדית, בדרך', אנו ממסדים את הרעיון שאנשים דואגים לאנשים ומנסים לגייס אנשים בטווח גילאים רחב. זו התנדבות מאוד חשובה".

שם הקבוצה בווטסאפ: ערבות הדדית במבשרת ציון. קישור להצטרפות ניתן למצוא בכתבה זו שבחדשות אתר 'זמן מבשרת, www.zmz.co.il. בפייסבוק: Dov Kaduri.