עיצוב ברוח התקופה

צילום: טל טרי
צילום: טל טרי
רשת SCOOP משיקה אקססוריז כאות סולידריות תכשיט לנעל בהשראת ״חרבות ברזל״ * הסטייליסטית ליאת אשורי, שנבחרה למשימה, עיצבה דיסקית שעליה תליון מגן דויד בתוך חישוק השומר, מגן עוטף ומחזק 

תכשיטי מגן דוד הפכו מתחילת מלחמת "חרבות ברזל" לטרנד אופנתי ופריט מבוקש ביותר בקרב מגישות הטלוויזיה בישראל, מובילות דעת קהל, ואושיות אופנה. מאות נשים נוהרות לקנות את הסמל היהודי,  הייחודי והעתיק, שרשרת עם תליון מגן דוד, על מנת להראות את גאוותם ואחדותם.

רשת SCOOP הישראלית החליטה לצאת כאות סולידריות במחווה לחיילי/ות צה"ל, ללוחמים/ות ולכוחות הביטחון והיא משיקה אקססוריז (תכשיט)  יוצא דופן לנעלים: דסקית צבאית שעליה תליון מגן דוד.  מדובר בתליון מגן דוד בצבע כסף מושחר המחובר לדסקית צבאית מודולארית, אותה ניתן לחבר לכל נעל שיש לה אבזם או רוכסן, כולל מגפון או מגף.

למשימה נבחרה הסטייליסטית ליאת אשורי שבחרה לשלב תליון מגן דויד התלוי על שרשרת חוליות של דיסקית צבאית, בהשראת צה"ל. אשורי מספרת שההשראה נלקחה מרוח התקופה  ולכן למגן דויד היום יש משמעות חזקה יותר עבור כולנו. לדבריה: "בחרתי להוסיף למגן דוד מסגרת שתקיף אותו ותשמור עליו, כמסר סמלי שכל אחד מאתנו ירגיש חזק, עטוף ומוגן".  

לדברי רוני אינסאנז מבעלי רשת SCOOP:  "בעת הקשה הזו הפטריוטית הישראלית במיטבה וחשבנו כיצד רשת נעלים ישראלית תוכל לתת ביטוי להעברת המסרים, התחושות, והאמירות לרבים הבוחרים  ללכת עם מגן דוד ולשדר אחווה, עוצמה,  והזדהות עם המדינה". לדבריו: "התכשיט שעיצבנו  מאפשרי  לכל אחד/אחת להביע את עצמו תוך הזדהות עם המצב והמציאות המורכבת בה מדינת ישראל נמצאת.  התכשיט לנעל נועד  לסמל  משמעויות  כמו: ציונות, פטריוטיזם  וזיכרון". עוד אמר אינסאנז: "אנו נמכור את התליון במחיר סמלי, שהוא מחיר העלות של סקופ".

לדברי ליאת אשורי: "אופנה היא הרבה יותר מאמצעי להתלבש פרקטי וטרנדי, היא גם פלטפורמה עצומה להעברת מסרים. חשבתי על תכשיט אקטואלי, לא מתהדר מידי ולא נוצץ, הרי לא כולם עונדים תכשיטים כמו שרשרת או עגילים אבל נעלים כולנו נועלים והייתרון בתכשיט הזה שהוא יכול להתאים ולהתחבר לכל נעל שיש לה אבזם או רוכסן".    

המחיר לצרכן הינו סמלי: 9.90 שח בלבד – להשיג בכל סניפי רשת SCOOP

רשת SCOOP נמצאת בבעלות רוני ופרדי אינסאנז, הרשת מונה כ 65 סניפים ברחבי הארץ והיא כוללת מחלקות נעלים לנשים, לגברים ולילדים.