עלי מתנדב מצטיין

צילום: דוברות הכבאות, תחנה אזורית בית שמש
צילום: דוברות הכבאות, תחנה אזורית בית שמש
עלי עבד אלרחמן מאבו גוש לא מפסיק להתנדב: בתחנת הכיבוי, במד"א ובפיקוד העורף

הכירו את עלי עבד אלרחמן, תושב אבו גוש, מתנדב ביחידת המתנדבים של כיבוי אש הר אדר, הוא דוגמה ומופת להתנדבות למען הקהילה. עלי עובד במג"ב ומתנדב – בנוסף לכיבוי אש – גם במד"א ובפיקוד העורף.

עלי מספר שהוא אוהב מאוד להתנדב והוא מרגיש סיפוק אדיר בהתנדבות בכיבוי אש. "אנחנו נכנסים למקומות שמהם אנשים בורחים על מנת להציל נפש ורכוש", הוא אומר.

ביום הראשון של המלחמה האחרונה, התייצב עלי למשמרת בוקר בתחנת הכיבוי בבית שמש והשתתף בכל המאמצים לתת מענה מציל חיים לתושבים. לאחר מכן, התנדב לתגבר את כוחות הכיבוי בדרום והצטרף לצוותי הכיבוי מתחנה אזורית בית שמש שסייעו לצוותי החירום וההצלה בדרום. בנוסף, בנפילות של מטחי הרקטות בהרי ירושלים, הוקפץ עלי עם יחידת המתנדבים הר הדר לזירות האירועים כדי לתת שירות מציל חיים לתושבים.

עלי מאמין שכל אחד צריך לקחת חלק בהתנדבות משמעותית בקהילה. לדבריו, "התנדבות היא דרך להפוך את העולם למקום טוב יותר. אנחנו חייבים אחד את השני כדי ליצור לעצמנו מקום בטוח למשפחות שלנו ולהיות חברה חזקה וסולידרית". הוא מספר, כי בתקופת המלחמה הרגיש תחושת שליחות גדולה. לדבריו, "ידעתי שאני צריך להיות שם כדי לעזור לאנשים. הרגשתי שאני עושה משהו חשוב ושאני עוזר לאנשים להרגיש בטוח יותר".

טפסר משנה אבי הרוש, מפקד תחנה אזורית בית שמש: "עלי הוא דוגמה ומופת לכך שאפשר לשלב בין עבודה לבין התנדבות. הוא עובד קשה במשטרה, אך הוא גם מוצא זמן להתנדב בקהילה. הוא מודל לחיקוי עבור צעירים רבים ומוכיח שאפשר להפוך את העולם למקום טוב יותר באמצעות התנדבות".