על הבראה ובריאות (המשך)

המחלות הגופניות והנפשיות מהן אנו סובלים כל ימינו, נובעים מכך שאנו, בכוונת מכוון, נטשנו את התכנית הקוסמית והחלטנו שאנו יודעים טוב יותר כיצד לנהל את העולם

אנו כולנו מקושרים. למעשה אנו גוף אחד עם ראשים רבים. אם ראש אחד מתמכר למחשבות רעות ושחורות, הרי שזה משפיע על כל הגוף הנפשי של האנושות. כאשר אנו חשים בגל שחור כזה, שהוא למעשה אנרגיה שלילית שמישהו חולל בכוח מחשבתו, הרי שעלינו לנטרל את הגל הזה עם אנרגיה חיובית, להימנע בכל דרך משנאה וטינה אל כל אדם, מכל סיבה שהיא. שנאה היא הסרטן האוכל בכל פה במרקם האנושי. אינני אומר שצריך לוותר לרשעים, אבל אין שום סיבה לשנוא אותם. אפשר לשנות את התודעה של הרשעים, אבל זו עבודה מיוחדת רבת אחריות שלא כאן המקום לפרט. הדעה שיש להשמיד פיזית את אנשי הרשע וכך יתחולל עולם טוב יותר, היא שטותית, כיוון שאותם אנשים ישובו למהלך חיים נוסף, וימשיכו את רשעותם. דרך יעילה ביותר היא להתמקד באנשי המופת שפעלו עלי אדמות במאמץ בלתי פוסק לסייע לנו להשתקם, גם במחיר אישי כבד. לימוד המוזיקה והתאמנות בנגינה מהווים כלי רב עצמה בבניית נפש בריאה.

המחלות הגופניות והנפשיות מהן אנו סובלים כל ימינו, נובעים מכך שאנו, בכוונת מכוון, נטשנו את התכנית הקוסמית והחלטנו שאנו יודעים טוב יותר כיצד לנהל את העולם. העובדה העגומה היא שבכך אנו הורסים את העולם. אין למין האנושי את הכוח לראות ולהבין את משמעות הדברים. מאחורי המופעים עומדת אינטליגנציה אינסופית וככל שהמדע הולך ומעמיק את מחקריו, כך הוא נתקל בתופעות לא מובנות וחסרות פשר, כמו העולם הקוואנטי המוזר או העולם האנרגטי שאיננו פועל לפי החוקים המובנים לנו. אבל העולם האנרגטי הוא הבסיס של הבריאה החומרית.

גוף בריא הוא חיוני לנפש בריאה ורוח נכונה. על קצה המזלג, יש להימנע מסוכרים מעובדים, כמו סוכר לבן, חום, דבש וממתיקים המבוססים על סוכר. קיימים תחליפים רבים שאינם גורמים לגליקמיה. גליקמיה היא תופעה שבה עודף הסוכר בדם נקשר לחלבונים ומבשל אותם, כמו שאנו מבשלים בשר עם סוכר ומקבלים בשר מושחם או קרמליזציה. זה מה שהסוכר מעולל לנו. בהמשך נפגע הלבלב ואנו חולים בסכרת. מחלה קשה מאוד שסובלים ממנה כעשרה אחוז מן האוכלוסייה. הבעיה עם הסוכר היא שהוא נקשר לקולטנים במוח וזה גורם להתמכרות, ממש כמו שאנו מתמכרים לסמים. למה המדינה, שכל כך דואגת לבריאותנו, כפי שאנו רואים כעת במגפת הווירוס, אינה אוסרת שימוש בסוכר? כנראה שזה שיקול כספי ופוליטי הגובר על בריאות הציבור. למיטב ידיעתי, יהודי תימן לא סבלו מסכרת וממחלות לב עד שבאו לישראל.

יש להימנע משמנים תעשייתיים, כמו אומגה שש, ולהעדיף שמנים מבוססים על אומגה שלוש. אומגה שש מגבירה את הדלקתיות בגוף, בשעה שאומגה שלוש, ובמיוחד DHA, מסייעים בהפחתת הדלקתיות. רצוי להשתמש בקינמון המיובא מציילון, המסייע לבעיות של עודף סוכרים, ולא הקינמון הקיים בשוק, המכיל כמויות גבוהות של רעלן בשם קומארין. צריכה גבוהה של קינמון רגיל תגרום נזק לכבד. למה זה לא קיים בארץ? כיוון שזה עולה פי שלושה והצרכן לא יודע מה ההבדל. כאשר מגישים בשרים ודגים, יש להגיש יחד איתם ירקות ולא תפוחי אדמה ואורז. למעשה היה עדיף לאכול כל סוג מזון לחוד או לערבב את סוגי המזונות המסייעים לעיכול נכון. אכילת קינוחים אחרי ארוחה מלאה, בעיקר בשרית, גורמת לצרבת. זה למעשה לא מתעכל הרבה זמן. קינוחים – רצוי פירות ולא עוגות ודברי מתיקה, זאת ארוחה לחוד. בחברת השפע התרגלנו להתפנק ואנו אוהבים ליהנות ולהרגיש טוב. זה בהחלט נכון, אבל יש לזה מחיר בהמשך.

רצוי להתייעץ עם מומחה או מומחית לתזונה, כיוון שאנו דומים ושונים. חינוך לאכילה בריאה מתחיל מהיום הראשון – התינוק יועמס בסוכר – הוא לא יוכל להיגמל מכך. אני רואה אימהות התוחבות לפי התינוק בקבוק משקה עם מים מסוכרים צבעוניים. אישית אינני צורך כמעט מוצרי חלב ולא נוגע בבשר אדום, מכל מיני סיבות.

לסיכום, אפשר להבריא את המין האנושי ביום אחד, אבל כוחות האשליה להם התמכרנו, מונעים זאת.