"על כל אלה"

צילום: יעקב סער, לשכת העיתונות הממשלתית
צילום: יעקב סער, לשכת העיתונות הממשלתית
התזמורת הסימפונית ירושלים בקונצרט מיוחד עם שיריה היפים של נעמי שמר

ביום חמישי, 30.11.23 בשעה 19:30 ,יתקיים קונצרט של התזמורת הסימפונית ירושלים בשם  "על כל אלה – משירי נעמי שמר" כחלק מפסטיבל הללויה באולם הנרי קראון בתיאטרון ירושלים.
נעמי שמר היא אחת היוצרות הישראליות החשובות ביותר בדורנו. שיריה מלווים את המדינה החל משנות החמישים, כשכתבה שירי ילדים בקיבוצה. מאוחר יותר כתבה ללהקות הצבאיות שירים שהיו ללהיטי ענק כמו "ולס להגנת הצומח" ו"שיר השוק", ושירים שהפכו להמנונים לאומיים, כגון "ירושלים של זהב" ו"לו יהי". היא חיברה עוד מאות שירים, שרבים מהם הפכו לחלק בלתי נפרד מפס הקול של ישראל.
בקונצרט, שינוצח על ידי אלדד שרים, יככבו רביעיית הכל עובר חביבי, שהייתה הלהקה האהובה על נעמי ובצעו רבים משיריה, שאת חלקם היא כתבה במיוחד עבורם. בין השירים שיבוצעו בקונצרט: "זמר נודד", "לילה בחוף אכזיב", "על כל אלה", "החגיגה נגמרת", "אומרים ישנה ארץ", "נעֹה", "חמסינים במשלט", "אל בורות המים", "ארץ להד"ם", "שיר יובל", "אני גיטרה" ועוד.
עופר אמסלם, מנכ"ל התזמורת הסימפונית ירושלים: "אנחנו מזמינים את כולם להפיג את הלחץ וליהנות מקונצרט שכולו פס קול בלתי נפרד של ארץ ישראל היפה. השירים של נעמי שמר מזוהים עם מלחמות העבר של ישראל וממשיכים למלא את תקוותנו בתפילה לימים טובים"