על קרמים ייעודיים לאזורים ספציפיים

צילום: באדיבות 'ליראק פריז'
צילום: באדיבות 'ליראק פריז'
האם כדאי להשתמש בקרם פנים גם לאזורים ספציפיים כמו עיניים, צוואר ומחשוף?

אין ויכוח לגבי חשיבות של תוספת לחות לעור לשיפור מראה העור וכמובן להאטת תהליך התבגרות העור והזדקנותו. במהלך השנים, הפך מושג ה'אנטי אייג'ינג' לנוכח יותר ויותר גם בקרב נשים וגם בקרב גברים. לקראת אמצע שנות העשרים, מומלץ להתחיל בשימוש בתכשירים שמספקים לחות בנוסף ללחות שמיוצרת על ידי תאי העור עצמם.

תכשירי הלחות שמומלצים מכילים חומצה היאלורונית וקולגן, אשר משפרים את נפח העור וגם את גמישות והמתח החיובי בעור. עם השנים, מתמעטת נוכחותם ואנו עדים לכך בהופעת קמטוטים, קמטים, עור 'תלוי' ונפול ומראה כללי עייף.

רבות מאתנו 'תופסות טרמפ' על קרם הלחות שקנו לפנים ומורחות אותו מהמצח ועד למחשוף. שימוש כזה אינו אפקטיבי וההמלצות החדשות ממעבדות הקוסמטיקה מדברות על פיתוחים טכנולוגיים חדשניים כמעט לכל אזור בפנים – במיוחד לאזורים הרגישים: עיניים, צוואר ומחשוף.

מדוע צריכים קרם ספציפי לאזורים ספציפיים כגון אזורי העיניים והמחשוף?

חשיבות השימוש בקרמים ספציפיים וייעודיים לאזורים שדורשים תשומת לב מיוחדת בגופנו הם הכרח. אזור העיניים למשל, הוא אזור רגיש במיוחד שמתאפיין בעור דק ויבש ב-40 אחוז משאר עור הפנים. זה מסביר באופן די ישיר מדוע נראה קודם כל ולפני הכול את סימני ההזדקנות על עור העיניים. כמו כן, יש להתאים קרם עיניים, אשר עשיר בלחות ואינו מכיל בישום – דבר שעשוי לגרום נזק לעין. יש להקפיד להימנע מכניסת הקרם לתוך העין. כיוון שהאזור רגיש מאוד, יש להניח את הקרם בטפיחות עדינות עם קצות האצבעות. עדיף לרכוש קרם שאין בו מגע עם האצבעות אלא באריזה עם אפליקטור ישיר לעור.

עור הצוואר והמחשוף דק יותר מעור הפנים. לכן, נדרש לטיפול משלו. עם השנים, נחלשים שרירי הצוואר אם לא מתחזקים אותם בפעילות גופנית וזה נראה היטב על העור. לכן, מועשר קרם צוואר ומחשוף בחומרי לחות ומתיחה ובטכנולוגיה חדשנית. הוא אינו בגדר מותרות, אלא בחזקת מוצר צריכה בסיסי לתחזוקה קבועה.

אזור המחשוף 'זוכה' לעודף השפעת הגרביטציה כתוצאה מתמיכה באזור השדיים והחזה, שמושכים אותו מטה עם השנים. בנוסף, זה אזור שחשוף מאוד לשמש ומי שלא מקפידה על מריחת קרם הגנה באזור זה תראה את ההשלכות בגיל צעיר יחסית. יש לציין, כי אין טיפולי מתיחה או הזרקה שמשמרים את האזור הזה ולכן השמירה עליו חשובה פי כמה. קרם ייעודי להרמה, נפח ומתח חיובי באזור המחשוף הוא מאסט החל מגיל 25-30, שבו מתחילה הדינמיקה השלילית לאזור זה.