עם איזה יין פותחים את השנה?

חגיגת יינות לבנים לראש השנה 2021 * בין ההמלצות: שרדונה 19 של יקב צובה וגרסה כשרה של יין סובניון בלאן פורנייה 20

חברת 'אנוטקה', היבואנית הרשמית של יקב 'פורנייה' והמשווקת של יקב 'צובה', מציגה יינות לבנים מובחרים לראש השנה 2021: לראשונה גרסה כשרה ליין 'פורנייה' סוביניון בלאן 20 האהוב לצד שרדונה 19 הכשר של יקב 'צובה' המקומי. שניהם יינות בעלי נוכחות מרשימה וחגיגית המותאמים לארוחות החג ולחיך הישראלי.

יקב 'פורנייה' הוא יקב בבעלות משפחת פורנייה מזה 50 שנה. מדובר במשפחה של כורמים אשר עד סוף המאה הקודמת מכרה את היין שלה עבור יצרנים אחרים ונתפסה כבעלת מוניטין באזור עמק הלואר של משפחה בעלת כרמים איכותיים. מאז 1999, החליטו להקים ולבקבק את היין תחת שמם והקימו את 'Domaine Fournier', כלומר, בעל הכרם הוא זה שעושה את היין מתחילת התהליך ועד סופו. בעולם היין המסחרי של היום זו חותמת איכות מחייבת הנושאת את שם המשפחה. ליקב עצמו שליטה בעוד כפרים ואפלסיונים שונים בעמק הלואר ממנו הם מפיקים יינות איכותיים.

הסדרה הצעירה של יקב 'פורנייה', יין יבש בעל גוף קל-בינוני, יין רענן בעל חמיצות נעימה. יקב 'פורנייה' נחשב לאחד משלושת היקבים המובילים בעמק הלואר, עשיית היין מאוד מוקפדת ובוררת את הענבים הטובים ביותר. התוצאה היא יינות יותר איכותיים ופחות יין שמופק מן היבול. כתוצאה מכך, יינות היקב יקרים יותר מיינות מקבילים של יקבים אחרים באזור.

סדרת ה-f של יקב פורנייה מציעה לחוות את איכות עשיית היין של היקב במחיר נגיש. יין זה, במרבית המקרים, איכותי יותר מיינות סנסר של יקבים אחרים. היין עצמו יבש בעל ארומות של פרי הדר ובשנים חמות ניתן לקבל ארומות של פירות טרופיים כגון ליצ'י וגויאבה. מדובר ביין בעל מכנה משותף רחב מאוד המתאים לכל סוגי הקהלים. מחיר מומלץ לצרכן: 59-69 שקלים.

יין נוסף מומלץ בא מהיקב השכן שלנו בקיבוץ צובה – יין מצטיין שרדונה 19.

יקב 'צובה' אינו רוכש ענבים ממגדלים חיצוניים, אלא מפיק את היין מתהליך הגידול ועד שחרורו אל השוק. עובדה זו מקנה שליטה מלאה בעשיית היין לאורך כל התהליך. הגפנים עצמן ניטעו ב-1996 ועד שנת 2005 מירב התוצרת נמכרה ליקבים מובילים כגון 'קסטל' ו'צרעה'. החל משנת 2008, החלו ביקב 'צובה' לבקבק את היין תחת שמם. חקלאי היקב מקפידים על צפיפות גבוהה ויבול נמוך ולכן ריכוז הפרי הוא גבוה ואיכות היינות היא גבוהה במיוחד. כל יינות היקב כשרים כולל השרדונה 19. היין עשוי מ-100 אחוז ענבי שרדונה ונמצא שמונה חודשים בחביות עץ אלון צרפתיות. זהו יין לבן יבש בעל מינרליות עדינה וטעמים מודגשים של חמאה, שרף וניל ולבנדר עם ניחוחות קלים של פירות הדר. מחיר מומלץ לצרכן: 85 שקלים.

ניתן להשיג בחנויות המובחרות ברחבי הארץ.

המשווקת היא חברת 'אנוטקה' בבעלותה של משפחת חינאווי.