עם ישראל רץ

צילום: sportphotography
צילום: sportphotography
מרתון Winner ירושלים ה-13 יתקיים כמתוכנן בשמונה במרץ * האירוע הספורטיבי הגדול יעמוד השנה בסימן הוקרה לצה"ל, כוחות הביטחון וההצלה

מרתון Winner ירושלים הבינלאומי יתקיים ביום שישי, 8.3, זו הפעם ה-13, בהשתתפות עשרות אלפי רצות ורצים שיגיעו מכל קצוות הארץ ומרחבי העולם. עיריית ירושלים החליטה לקיים את המרתון המסורתי כמתוכנן, בסימן הוקרה לצה"ל, כוחות הביטחון וההצלה, זאת במטרה להגביר את החוסן החברתי בצל במלחמה הנמשכת בחזיתות הדרום והצפון.

קיום המרתון יאפשר לאלפי רצים שהתאמנו במשך חודשים רבים למרתון ירושלים ולמרתונים אחרים בעולם, להמשיך את האימונים ולהגשים את היעדים הספורטיביים שהציבו לעצמם לפני המלחמה.

ההרשמה היא ללא עלות לחיילי ולחיילות צה״ל, כוחות הביטחון וההצלה, כולל אנשי המילואים ששירתו ומשרתים במלחמת 'חרבות ברזל'. נשות וילדי אנשי המילואים, ששירתו או משרתים במלחמת 'חרבות ברזל' יזכו להנחה של 50 אחוז בדמי ההרשמה למרתון.

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון: "מדינת ישראל נמצאת בעיצומה של מערכה צודקת מאין כמותה. חוזקה של חברה נמדד ביכולת להמשיך בשגרת החיים בעורף לצד תמיכה בחייליה המסורים והגיבורים שנלחמים בחזית. תושבי ירושלים, בירת ישראל, נרגשים וגאים לתרום ולו במעט לרוח הקולקטיבית ולהעלאת המורל הלאומי, ולהקדיש את אירועי מרתון ירושלים לגיבורי עם ישראל. זה סימן לשגרה מסוימת ומימוש מסורת המרתון המבוססת על רוח הלחימה, ההתמדה והנחישות של עם ישראל ושל ירושלים בירתו. זו השנה ה-13 שהעיר מזמינה רצים מרחבי הארץ והעולם לרוץ באחד מהמסלולים היפים בעולם. כולנו תקווה שהשקט, הביטחון והשלום יחזרו לשרור במדינתנו האהובה במהרה. עם ישראל חי ולא יפסיק לרוץ".

המרתון הוא חלק מרשימה מכובדת של מרתונים בינלאומיים ונחשב לאחד היפים והמאתגרים בעולם. ייחודו של המרתון נובע ממסלול הכולל נקודות ציון חשובות והיסטוריות בירושלים, לצד נופים מרהיבים ועוצרי נשימה, ביניהם: מוזיאון ישראל, בית המשפט העליון, משכן נשיאי ישראל, חומות העיר העתיקה, מגדל דוד, תיאטרון החאן, בריכת הסולטאן ועוד.

מרתון Winner ירושלים הבינלאומי הוא לא רק אירוע ספורטיבי, אלא נחשב לאירוע ספורט חברתי וקהילתי מיוחד, בו לוקחות חלק עשרות עמותות במקצה הקהילות (0.8 ק"מ) כדוגמת עמותת 'שלווה', 'חיינו', 'אישה לאישה', 'רצים ללא גבולות', 'בת מלך', קרן גפן 'מגרש ביתי' ועוד.

המרתון מציע שישה מקצים: מרתון מלא (42.2 ק"מ), חצי מרתון (21.1 ק"מ), 10 ק"מ, 5 ק"מ, מרוץ משפחות (1.7 ק"מ) ומרוץ קהילות (800 מטרים).

נותן החסות הראשית של המרתון צפוי להיות גם השנה, זו השנה ה-13 ברציפות, טוטו-winner.

להרשמה ולפרטים נוספים אודות המסלולים, אפשרויות לינה והאירועים הנלווים למרוץ, ניתן למצוא באתר המרתון, www.jerusalem-marathon.com.