עסקת המיליונים

בימים אלה, כשנה לאחר הפתיחה החגיגית, מתקיים משא ומתן למכירת מתחם 'פארק כרמים' שבקריית ענבים * היזמים ראובן אלה ו'י.ד. ברזאני' בדרכם לרכוש את המקום מקבוצת השותפים בראשותו של רפי כהן * הצדדים הגיעו להבנות וסגירת העסקה צפויה להתרחש בימים הקרובים

עסקת המיליונים. בימים אלה הולכת ונרקמת אחת העסקאות הגדולות בנוף העסקי האזורי. המדובר במכירת מתחם 'פארק כרמים' שבקרית ענבים. על פי מידע שהגיע למערכת 'זמן מבשרת', הגיעו הצדדים להבנות וסגירת העסקה צפויה להתרחש בימים הקרובים.

כזכור, לפני כשנה נפתח ליד קיבוץ קריית ענבים מתחם 'פארק כרמים'. אכן מקום אטרקטיבי ואלי החידוש המרענן ביותר בנוף המקומי, שהושקעו בו כספים רבים (מעל 80 מיליון שקלים), מתחם יפה ומושקע עם פארק אקסטרים ושלל עסקים שמאפשרים פעילות פנאי איכותית. היזמים השקיעו מעל ומעבר, פתחו מקום יפה ומושקע ופיללו לתוצאות עסקיות גבוהות, אך ככל הנראה, רחוק מספר המבקרים מציפיות היזמים ואלה החליטו למכור אותו. נכון לעכשיו נמצא המיזם בבעלותם של מספר יזמים בראשותו של רפי כהן.

הרוכשים הפוטנציאלים הם היזמים ראובן אלה ו'י.ד. ברזאני'. לדברי רפי כהן, אכן מתנהל משא ומתן, הצדדים הגיעו להבנות אך נותרו שני הליכים שצריכים להתממש – העברת המשכנתה על המקום ואישור של קיבוץ קרית ענבים. "המטרה היא כי הדברים ייסגרו בימים הקרובים". הרוכשים הפוטנציאלים אלה וברזאני אישרו כי זו תמונת המצב.

לשאלת כותב שורות אלה לגבי מטרת הרכישה, ענה אלה: "אנחנו רוצים לשפר אותו לטובת התושבים". ומה השיפורים שצפויים להתבצע? אלה: "אנחנו עובדים על זה כרגע". דיין ברזאני סירב למסור מידע על הנעשה. מקורב לשני הצדדים מסר ל'זמן מבשרת': "אני מאמין כי עד סוף החודש יוכלו שני הצדדים להשלים את מה שדרוש ולברך על המוגמר". לדברי מקורב נוסף, נע סכום העסקה סביב 70 מיליון שקלים.

'פארק כרמים' ממוקם בין קרית ענבים לאבו גוש ונקרא פארק 'בין הרים'. הוא מציע לתושבי מבשרת והסביבה פעילויות שמעולם לא היו באזור.

הפארק משתרע על שטח של כ-100 דונם. הוא נבנה בשלבים ומשולבים בו יזמים ועסקים מתחומי הבילוי, הנופש והספורט וכן בית קפה על אגם. גולת הכותרת – רצועה רחבה של אטרקציות מיוחדות. וכמובן, אטרקציית האקסטרים האתגרית עם גן שעשועים ענק, מצנח רחיפה, גלגל ענק, אודיטוריום מוצל למופעים, מגרשי טניס, מסעדות על אגם, מתחם דוכני אומנות אזור לחניית קרוואנים וכאמור, שטחים רחבים למסעדות ולחנויות.

מדובר בפרויקט שמתכונן מזה כמה שנים טובות והקורונה עיכבה חלק מהמיזם, אבל בסופו של דבר הוא יצא אל הפועל. אנו נמשיך לעקוב אחר ההתפתחויות במשא ומתן ונעדכן.