"עצוב לראות את הנזק העצום שנגרם"

עמית יפרח בסיור היום
עמית יפרח בסיור היום
מזכ״ל תנועת המושבים ויו״ר התאחדות חקלאי ישראל, עמית יפרח, סייר היום בשטחים החקלאיים שניזוקו בשריפה הגדולה

בשעות אלה, בעוד הכוחות בשטח כבר השיגו שליטה על הלהבות אך עדיין עומדים על המשמר לוודא כיבוי סופי ואי הישנות של התלקחות, מנסים התושבים לחזור לשגרה תוך שהם מנסים לאמוד את הנזק העצום שנגרם להם.

עמית יפרח, מזכ״ל תנועת המושבים ויו״ר התאחדות חקלאי ישראל, קיים היום עם צוותו סיור חקלאי בשטחים חקלאיים ובמבני חקלאות שנשרפו במושבים רמת רזיאל וכיסלון.

לדברי יפרח, ״עצוב לראות את הנזק העצום שנגרם לשטחי החקלאות ולמבנים החקלאיים בעקבות השריפה שהשתוללה באזור. קשה לתאר את עוצמת הנזק והריח הנורא והשחור שמסביב ממחיש את עוצמת האירוע. אנו מלווים את החקלאים ואת המושבים בעזרה מול הרשויות ומשרדי הממשלה, בשיקום השטחים והמבנים שניזוקו ובכל עזרה שתידרש בהמשך. אנו מודים לפעילות המאומצת של לוחמי האש והמועצה האזורית מטה יהודה אשר בזכות פועלם הנזקים הינם ברכוש ולא בנפש. על ממשלת ישראל לפעול לתכנית לאומית למניעת שריפות והצתות של שטחים פתוחים״.

מארגון מגדלי הפירות בישראל נמסר, כי לאחר שהושגה שליטה על שריפת הענק בהרי ירושלים, התגלה כי השריפה פגעה גם במטעי הפרי של קיבוץ צובה, ושרפה מספר עצי תפוח, מהם היה אמור להיקטף הפרי בעוד כחודש.