עצמאות עם יין משובח

צילום: שירלי פוקס
צילום: שירלי פוקס
המומחים של 'יקבי ירושלים' עם טיפים לשתיית יין בחג הלאומי

השבוע נחגוג את יום העצמאות ה-74 של מדינת ישראל. לרגל הרגע המכונן, פנינו לשלושה מומחים ליין, כדי שיתנו לנו את ההמלצות שלהם ליין שיהפוך לכל אחד ואחת את יום העצמאות הזה לשמח במיוחד עם טעם שמתאים לו.

שלושת האנשים שפנינו אליהם הם: עופר גואטה, בעלי יקבי ירושלים אגודה חקלאית שיתופית; ליאור לקסר, מנכ״ל יקבי היקב ויינן ראשי ירושלים; וגידי שטיין, סמנכ״ל המכירות.

עופר גואטה: ״אני ממליץ על ווינדמיל פרוג'קט פטי ורדו ופטיט סירה מכרמים יחידניים. יין זה נהדר עם נתחי בשר משובחים על האש לאורך כל היום. עצמאות שמח ושתו הרבה יין ירושלמי משובח. מאחל לכל בית ישראל חג עצמאות שמח. שנדע תמיד לשמוח וליהנות מכל הטוב שהמדינה יודעת להציע"

ליאור לקסר: "המלצתי לבוקר/צהריים וערב העצמאות היא רוזה פרימיום 2021. זה יין טעים שילווה היטב כמעט כל מנה: סלטים, ראשונות ומנות עוף על הגריל מבלי להתפשר על איכות ותחכום. לחיים וחג שמח לכל בית ישראל. שתו יין משובח ביום זה ולאורך כל ימות השנה. היין בריא ומייצר שמחה, ושמחה היא מהות החיים".

גידי שטיין: "למנות פתיחה, מאפים קלים, דגים או אנטיפסטי, אני ממליץ על יינות וינטג' שרדונה ווינטג' גוורץ.

לברביקיו של עוף, קבבים או המבורגרים אני ממליץ על פרמיום שיראז. מזל טוב מדינת ישראל. מזל טוב לכל האזרחים. מאחל לכולנו שנמשיך ליהנות מישראל שלנו, מיופייה, מהיקבים המדהימים והמיוחדים ומהטעמים העשירים שרק היא יודעת להציע".

ממגוון היינות של יקבי ירושלים אגודה חקלאית שיתופית תוכלו ליהנות במרכז המבקרים של יקבי היקב ירושלים אגודה חקלאית שיתופית שממוקם בטחנת הרוח המפורסמת של מונטיפיורי בשכונת משכנות שאננים. הטחנה פתוחה לציבור הרחב ואתם מוזמנים ליהנות מהיין של היקב הירושלמי הוותיק והמוביל, בזמן שתבקרו במרכז המבקרים ותינו מהנוף עוצר הנשימה של משכנות שאננים הציורית וחומות העיר העתיקה.