עקב המלחמה: עיכוב בתקציב

צריך להיאזר בסבלנות. רוני שטייניץ, יו"ר ועדת הכספים (צילום: באדיבות המצולם)
צריך להיאזר בסבלנות. רוני שטייניץ, יו"ר ועדת הכספים (צילום: באדיבות המצולם)
לאחר כמה שנים שבהן המועצה הצליחה לפתוח את השנה האזרחית עם תקציב מאושר, הפעם תידחה החגיגה * הסיבה: חוסר הוודאות במדינה מקשה על גיבוש התקציב * המועצה: "על פי הנחיית משרד הפנים, יאושר התקציב על ידי המועצה החדשה שתיבחר"

שנת 2023 תסתיים בסוף השבוע הבא. בימים כתיקונם כבר בישרו כותרות העיתון בשלב זה של השנה על גודל התקציב המסתמן לשנה שאחרי, אלא שהפעם טרם קיבלו חברי המועצה שום מסמך הקשור לתקציב 2024.

הסיבה די ברורה: המלחמה. כך מסר השבוע יו"ר ועדת הכספים רוני שטייניץ: "קשה מאוד להעריך כרגע מה יהיו ההכנסות ממשרדי הממשלה מהסיבה הפשוטה שאיש לא יודע מתי תסתיים המלחמה. מיותר לציין כי כל הרשויות המקומיות בישראל סובלות מאותה בעיה".

אז מה עושים? לדברי רוני שטייניץ "כל עוד אין תקציב מאושר, תקציב ינואר יהיה על בסיס של 'אחד חלקי 12' ביחס לתקציב 2023 בתקווה שלאחר מכן יהיה תקציב. בימים כתיקונם צריך להגיש את התקציב המאושר עד חודש מרץ. רבים מאתנו זוכרים מה קרה אצל השכנים שלנו בשנה שעברה. בהר אדר התקציב אושר בדקה ה-90. באבו גוש הוא לא אושר והמועצה פוזרה על ידי משרד הפנים. לפחות אצלנו במבשרת אין את הבעיות הפוליטיות הפנימיות".

מהמועצה המקומית מבשרת ציון נמסר בתגובה: "על פי הנחיות משרד הפנים לכלל הרשויות המקומיות, תקציב המועצה לשנת 2024 יעלה לדיון ולאישור בפני המועצה הנבחרת החדשה. עד לאישור התקציב לשנת 2024 על ידי המועצה הנבחרת, תפעל המועצה על פי 'אחד חלקי 12' של תקציב 2023"