'פגישה': שלושה על במה אחת

כשרנה שינפלד פוגשת את אבי קייזר ואת סרג'יו אנטונינו

"בזמנו שאלו אותי עיתונאים אם אני מעדיפה לרקוד עם מקל במקום עם גבר ואמרתי: כן, הפעם אני מעדיפה לרקוד עם גבר ולא עם מקל", אומרת רנה שינפלד כשהיא מתייחסת ל'פגישה' – המופע החדש שבו היא חוברת לשני הרקדנים-יוצרים הוותיקים אבי קייזר וסרג'יו אנטונינו.

במופע, שיתקיים במסגרת הסדרה 'מחול חדש' בניהולו של יאיר ורדי, נפגשים רנה שינפלד, אבי קייזר וסרג'יו אנטונינו במרחב בימתי וחולקים עם הקהל את המהות העיקרית של יצירתם – התנועה והמחול כשפת תקשור – תוך כדי אינטימיות שנוצרת מהקירבה לקהל ומצורת ישיבתו סביב הרקדנים. זה מפגש מרתק של שלושה רקדנים בוגרים עם ניסיון עשיר ועמוק בריקוד ובחיים. הם ייפגשו וייפרדו בשלבים שונים של היצירה כאשר חלק מהיצירה תהיה מובנית וחלקה מאולתר. ביחד הם יוצאים לחוויה חד פעמית של גילוי עולמות חדשים בהשראת המקום, הקהל והמוסיקה של באך, הנדל ושופן.

הרעיון שמנחה את שלושתם הוא לרדת לגובה העיניים של הצופה, להימנע מווירטואוזיות לשמה, מהתייפייפות וממציאת חן ולהגיע לאמת השורשית והבסיסית: "אנו עוברים תקופה מאוד קשה ועלינו למצוא את מקומנו בעולם ואת מקומה של האומנות. אומנות – אמת – אמונה. ללא צביעות, בצניעות, בחיפוש אמתי ובקשר ובקשב נכונים שמביאים לבמה חשיבה מחולית נועזת ושונה מהידוע ומהמקובל", הם אומרים.

עבור רנה שינפלד, היצירה עם אבי ואנטונינו היא בבחינת חוויה מיוחדת ששונה מעבודה אישית של יצירה לבד בסטודיו. "כיף להתמסר לזולת, ליצור מחדש את הריקוד ואת עצמי ולמצוא קודים חדשים ואיכויות חדשות", היא אומרת. "אני ידועה בתור הגברת עם החפצים ובאמת בלי חפץ ביד קשה לי לרקוד. הפעם החפץ הוא חפץ חי ואנושי וזה כיף גדול. זה ממלא אותי מבפנים ופורץ החוצה. ביחד אנחנו מחפשים את החיים ביצירה משותפת".

חמישי, 19.5, 21:00, היכל התרבות תל אביב, אולם צוקר.

לרכישת כרטיסים:

קישור לצפייה: