פורים בקיפצובה: רגעים של כיף

אירוע פורים חגיגי בקיפצובה, מטעם העמותה המעגל של ג'רמי, לילדים ממשפחות שמתמודדות עם מחלת הסרטן

קהילת הילדים והמשפחות של 'המעגל של ג'רמי' תחגוג ביום שישי את חג הפורים, בחוויה משפחתית מקפיצה בקיפצובה. האירוע יתקיים ביום שישי, 18.3, בין השעות 10:00-13:00. המשתתפים ייהנו מכניסה חופשית, כיבוד ופעילויות משותפות. הסעות יתואמו בהתאם לצורך, האירוע ללא תשלום אך נדרש רישום מראש.

"השליחות שלנו היא להעניק לילדים הזדמנויות להניח בצד את קשיי היומיום של ההתמודדות המשפחתית עם מחלת הסרטן, וליהנות מפעילויות של הנאה וכיף. לאורך השנה אנו מקיימים מספר פעילויות ש מעניקות לילדים ובני משפחתם רגעים קטנים של צחוק, הנאה ולגיטימציה לשמוח כמו ילדים", אומרת פמלה בקר, יו"ר וממייסדות המעגל של ג'רמי.

"לאורך כל תקופת ההתמודדות עם מגפת הקורונה בישראל, הסגרים והפתיחה החלקית עם המגבלות השונות, שמרנו על קשר עם המשפחות ויצרנו עבורם מפגשים וירטואליים בכדי לחזק אותם וליצור תחושת ביחד, בתקופה בה הם נאלצו להישמר ולהתרחק במיוחד. עשינו רבות על מנת לעודד ולשמח את הילדים, אשר חוו חשש כפול ליקיריהם בתקופה זו. עם הסרת ההגבלות, חזרנו למפגשים הפיזיים פנים מול פנים וזו הזדמנות נפלאה עבורנו להמשיך את הדרך שלנו".

מזה כ-14 שנה ש'המעגל של ג'רמי' (ע.ר.) מקיימים פעילויות עבור ילדים ובני נוער ובכך מממשים את החזון של ג'רמי, בעלה של פמלה, להקים ארגון שיעניק תמיכה לילדים הגדלים במשפחות עם הורה, אח או אחות חולים בסרטן או שמתמודדים עם אובדן כתוצאה מהמחלה. הילדים בישראל, שבדרך כלל נמצאים במרכז התא המשפחתי, נדחקים הצידה באופן טבעי עם קבלת ההודעה שבן משפחה חולה בסרטן. ההורים במשפחה, בין אם אחד מהם חולה ובין אם הם מטפלים בבן משפחה החולה, נאלצים להפנות את מרבית המשאבים והאנרגיות במשפחה לטיפול בחולה. באירועים הווירטואליים והפיזיים שהתקיימו בשנה האחרונה לקחו חלק מעל 1,400 משתתפים.

לרישום לאירוע פורים: https://mailchi.mp/4a2f3c71b058/sukkoth_balagan_2021-5761604?e=8f64273dae

'המעגל של ג'רמי' הוקם במטרה לאפשר לילדים ולמשפחתם רגעי שקט מקשיי היומיום של ההתמודדות עם מחלת הסרטן, באמצעות פעילויות של הנאה וכיף, וכן היכרות ושיח עם ילדים שנמצאים במצב דומה. הקהילה של הארגון מונה כיום למעלה מ-700 משפחות.

ג'רמי קולמן, הוגה הרעיון של "המעגל של ג'רמי", אובחן כחולה סרטן קיבה בדרגה 4 במאי 2007. במהלך התמודדותו הקשה עם המחלה והטיפולים, התארגנו חבריו (מתנועת הנוער הציוני בלונדון) ו"אימצו" את שלושת ילדיו שהיו אז בגילאי שישה חודשים עד 6 שנים, לקחו אותם לטיולים ובילויים שונים ושימשו להם כגב אוהב. התארגנות החברים לצד בקשתה של בתו זואי, אז בת ה-6, להיפגש עם ילדה בת גילה שגם גדלה במשפחה בה האב חולה סרטן, היוו השראה להקמת ארגון שיעניק תמיכה לילדים ממשפחות המתמודדות עם מחלת הסרטן.

ג'רמי, יחד עם אשתו פמלה, אחיותיו ג'וליאט ונעמי וחבריו הקימו ב-2008 את הארגון. ג'רמי נפטר ב-8 ביולי 2008 ו'המעגל של ג'רמי' הוא הגשמת החזון שלו ולזכרו. לאחר מותו, המשיכה פמלה אשתו במימוש החזון שלו וביחד עם חבריו הקרובים, שהינם מתנדבים פעילים וחברי דירקטוריון, הם ממשיכים בפעילות העמותה וסיוע לילדים הגדלים בצל מחלת הסרטן. מאז הקמת הארגון התקיימו מאות אירועים וירטואליים ופיזיים.

לסרטון על "המעגל של ג'רמי" – https://www.facebook.com/SoulMamaCares/videos/1717815921631821

לאתר http://jeremyscircle.org/he_IL/