פורים מהאגדות בתיאטרון הקרון

שלוש הצגות ילדים ביום, סיורי תיאטרון בגן הפעמון, תיאטרון סמטאות בשכונת ימין משה, סדנאות יצירה ואירועי חוצות בחינם מדי יום ומסיבת פורים לגדולים בגן הפעמון בירושלים

17 – 19 במרץ 2022 בין השעות 10:00 – 13:00

מסיבת פורים – יום ה', 17 למרץ בשעה 22:00

תיאטרון הקרון, חוגג ארבעים שנה ומתחיל עשור חדש במתיחת פנים עכשווית, מקרון רכבת קטן, לבית חדש, מרכז תרבות מקצועי לילדים, עם שני אולמות, חדרי סדנאות, תערוכות, מיצגים, חוגים והכשרות. הבית החדש, משכן דוידסון, נמצא בגן הפעמון בתוך מרחבי הדשא, צמוד לסקייט-פארק ושאר מתקני הספורט שגן הפעמון מציע.

בפורים, תיאטרון הקרון מזמין את כל תושבי העיר ירושלים וסביבתה, וכן קהל המגיע מכל רחבי הארץ לבוא ולהנות מחופשת פורים תרבותית ואיכותית. שלושה ימים של פסטיבל מהאגדות, הכולל הצגות ילדים, סדנאות יצירה, מופעי חוצות ומסיבת תחפושות אחת לגדולים – עם שתי רחבות ריקודים, 5 די.ג'ייז, משקאות ותפאורה מרהיבה. מסיבת הפורים בשותפות עם הישיבה החילונית ,קהילת roi והמודל הירושלמי תתקיים ביום חמישי, 17 למרץ בשעה 22:00.

 שלוש הצגות ילדים, מתוך הרפרטואר העשיר של התיאטרון וכן הצגות אורחות, יוצגו מדי יום, ביניהן גם סיור תיאטרוני ותיאטרון סמטאות בשכונת ימין משה,  במחירים מיוחדים לפורים – 30 – 45 ₪ לכרטיס.

בנוסף להצגות היומיות, יתקיימו מדי יום בין השעות 10:00 – 12:30 סדנאות יצירה "מסכות מדברות" בחינם למבקרים, בהרשמה מראש דרך האתר. כמו כן, "חיבוק משפחתי"-תחנת צילום תיאטרונית – ללא תשלום, בהרשמה מראש במקום.  אירועי חוצות גם הם ללא תשלום יתקיימו כל יום בין השעות 10:00 – 13:00 – ברחבת התיאטרון – עם דמויות שטח מרהיבות, מוסיקה, תיבת נגינה, מופעי ליצנות ועוד.

 מבין ההצגות – פיית המרציפן, פטר והזאב (הצגה אורחת), המסע אל ממלכת פעמון – סיור תיאטרוני, אמאווזה, סעודה אצל המלכה (הצגה אורחת), איפה גברת גבאי – תיאטרון סמטאות בשכונת ימין משה, חכמים בלילה – אגדת חלם, הגשם של סבא אהרון – ע"פ ספרו של מאיר שלו ועוד.

 קובי פריג׳ , מנכ"ל תיאטרון הקרון: "פורים הוא אחד החגים המשמעותיים ביותר לילדים ואנחנו שמחים לתת מענה תרבותי, איכותי, שמח ומצחיק לקטנים ולגדולים במחירים שווים לכל כיס וגם בחינם. זה מטרת התיאטרון, תורמי הבית החדש וכל האנשים הנפלאים שעמלים קשה ליצר את זה. חג פורים שמח ומבדח!"

פסטיבל פורים מהאגדות – תיאטרון הקרון, גן הפעמון ירושלים

17 – 19 למרץ 2022

רכישת כרטיסים דרך אתר תיאטרון הקרון או בטלפון 4524*

מסיבת פורים לגדולים – יום חמישי, 17 למרץ בשעה 22:00 – לרכישת כרטיסים כאן

 פירוט ההצגות הפסטיבל והצגות חודש מרץ:

הצגות פסטיבל מהאגדות

פיית המרציפן  – "למיק היה חלום נפלא, היא סיפרה לי אותו ואני רוצה לספרו לכם." כך מתחיל מסעה של מיק ביחד עם טינו הגמד ועם מילת הקסמים של אבא, אל גן הממתקים של ה"מכשפה-פייה", שרוצה למצוא חברה אך אינה יודעת איך. מסע ההתמודדות וההתיידדות עם הפחד, מועלה בהצגה בצורה רכה ומצחיקה ואף מגיע לפתרונו. הילדים שותפים באופן פעיל בעזרת שיר, מוסיקה קלילה ו"מילת קסמים"

 לגילאי – 3-7 | מחיר 45 ₪ | יום חמישי, 17 במרץ בשעה 10:30

 פטר והזאב – הצגה אורחת – חמישיית תל אביב בבימוי ארי טפרברג. המעשייה האהובה והמפורסמת של סרגיי פרוקופייב חוזרת אל הבמה בעיבוד מקורי לחמישיית כלי נשיפה ובלבוש חדש וצבעוני המשלב מוזיקה, משחק ותנועה. הנגנים עצמם מציגים את הסיפור המוכר והשתלשלות ההתרחשויות הדרמטית – עד לסוף הטוב… תוך כדי כך, הנגנים מכירים לקהל מקרוב את הכלים עליהם הם מנגנים והילדים לומדים באופן חוויתי את דרכי הפקת הצליל והאופי השונה של כל כלי.

מגיל 4 | מחיר – 45 ₪ | יום חמישי, 17 במרץ בשעה 11:30

המסע אל ממלכת פעמון – סיור תיאטרוניממלכת פעמון הייתה ממלכה שלווה, בה לתושבים הייתה אפשרות להסתובב חופשיים בשבילי הממלכה, לחוות דעה, לבחור מה לאכול ואת מי לבקר. אך יום אחד השתלט על הממלכה הרודן האכזר, הירונימוס, ולקח את כל זכויותיהם של תושבי הממלכה (ואפילו חטף את יולה המלכה!). אבל אל דאגה, ילדה אחת החליטה למרוד ושלחה שדר מוצפן מחוץ לגבולות הממלכה, המבקש את עזרתכם, המשתתפים בסיור, בשחרור הממלכה. האם תבואו ותושיטו יד?

סיור תיאטרוני בגן הפעמון, המשלב הקלטות שחקנים, אמצעים חזותיים, ערכות יצירה למשחק אינטראקטיבי חוייתי לילדים. בליווי מדריכים.

מקום המפגש: בכניסה למתחם תיאטרון הקרון

לגילאי 5 – 10 | מחיר 30 ₪ | יום חמישי, 17 במרץ בשעה 12:30 וסיור נוסף בשעה 13.00

אמאווזה – עיבוד לבמה לשירי אמא אווזה. שעת לילה מאוחרת, כולם ישנים… רגע, לא כולם! יש אישה אחת שדווקא מאוד עסוקה בלילות – היא עוברת, מסתובבת, ומארגנת את העולם כולו: אוספת את אור הירח שהתפזר על המדרכות, ממיינת ביצים לפני שייבקעו, ומסדרת יפה את כל שירי הערש. אז אם גם אתם עוד לא הלכתם לישון – אולי תבואו לעזור?

הצגה בהשראת שירי אמא אווזה בשילוב בובות, שירים, פטפוטים, ואישה אחת מסודרת נורא.

לגילאי 3 – 8 | מחיר 45 ₪ | יום שישי, 18 במרץ בשעה 10:30

סעודה אצל המלכה – הצגה אורחתעיבוד בימתי לספר קומיקס ישראלי ומצליח מאד (גם בהיבט הבינלאומי) לילדים, מאת רותו מודן.

נינה, ילדה שובבה במיוחד, סופגת מאמא שלה שפע ביקורות מעצבנות ׳ומה יקרה אם מלכת אנגליה תזמין אותך לארוחת ערב בארמון בקינגהאם? איך תתנהגי שם?׳ שואלת אות אמא.

ואז אכן קורה הדבר: נינה מקבלת הזמנה לסעודה אצל המלכה! אף אחד הרי לא אומר ׳לא׳ למלכת אנגליה. נינה עולה על מיטתה וטסה לארמון בקינגהאם.

בארמון היא ממשיכה את התנהגותה השובבה לצד בני מלוכה ומלכה. כשהיא מגלה ששום דבר ממה שהוצע בתפריט אינו לטעמה, היא מבקשת מנת פסטה בלי כלום וזוללת אות פראות! מסתבר שהמלכה מעולם לא טעמה  פסטה כזאת, גם היא אוכלת בהנאה ועל הדרך לומדת מנינה שיעור שלא תשכח לעולם.

לגילאי 3 + | מחיר 45 ₪ | יום שישי, 18 במרץ בשעה 11:30

איפה גברת גבאי – תיאטרון סמטאות בשכונת ימין משהשכונת ילדותו של ג'ק שוילי היא התפאורה להצגה ברמזים המתרחשת בסמטאות ימין משה. משחקים שהיו פעם, שירים של פעם, ניגונים שעדיין עולים מבתי הכנסת. העלילה בהצגה מתחקה אחר עקבותיה של גברת גבאי. דמות מיוחדת שידעה לשלוט בעונות השנה ולשנות את מצבי הרוח.

תיאטרון המשלב משחק נפלא וחם, הפעלת בובות, שירים, סיפורים ופרפראות בנופים רבי יופי.

מקום המפגש: מול הקונסוליה הצרפתית שברח' אמיל בוטה 5, ירושלים. יש להגיע כ-20 דקות לפני תחילת המופע. יש להזמין כרטיסים מראש. לפרטים ביום המופע: 050-3352525

המופע מתקיים בשכונת ימין-משה, י-ם. הפעילות אינה מתאימה לעגלות.  הפעילות תלויית מזג אוויר, מומלץ להתעדכן באתר ובפייסבוק של תיאטרון הקרון.

לכל המשפחה | מחיר 30 ₪ | יום שישי, 18 במרץ בשעה 13:00 + יום שבת, 19 למרץ בשעה 13:00

חכמים בלילה – אגדת חלם – סיפורי חלם, ממיטב הפולקלור היהודי, זוכים לעיבוד בימתי ייחודי בתוך ספר גדול, אשר הופך לבמת תיאטרון, בטכניקת "פופ-אפ" ובשילוב בובות וצלליות. גליה לוי-גרד, היוצרת והמבצעת של ההצגה, מובילה בין דפי הספר את למך, לייזר ושאר "החכמים בלילה", היוצאים לחפש ירח חדש לחלם, במקום הירח שנגנב… אל תוך ההרפתקה נשזרים סיפורים משעשעים ומתגלה "עולם חלמאי" שופע תמימות וחכמה, לצד פיוט וקסם.

ההצגה פותחת לילדים של היום צוהר רענן וחדש אל הפולקלור וההומור היהודי שלא נס ליחו ואל האפשרות הניתנת לכולנו גם היום לצחוק על עצמנו ברוח המקורות העממיים של תרבות היידיש, העיירה והקיום היהודי בגולה. חלם אינה רק "שם" ו"אז" כי אם גם כאן ועכשיו.

גילאי 4-9 | מחיר 45 ₪ | יום שבת, 19 במרץ בשעה 10:30

הגשם של סבא אהרון, על פי ספרו של מאיר שלו עיבוד לסיפור מצחיק מאת מאיר שלו, בליווי מוסיקה מקורית ונגינה חיה, אודות שלושה חברים בשנת בצורת שמנסים להביא את הגשם לשדות העמק. סבא אהרן מספר שכל העננים נתקעו במערה שבהר וחייבים לחלץ אותם.  סבא נחום וסבא יצחק בכלל לא מאמינים לסיפורים שלו. 

למרות זאת ובזכות חברותם ארוכת-השנים, יוצאים השלושה להרפתקה בהר .  האם בכוחות משותפים יצליחו לשחרר את העננים הכלואים במערה ולהביא את הגשם?

מסע מצחיק אל הדמיון בתוך המון ארזי קרטון ו…1500 פרות וארנבות.

לגילאי 4 – 9 | מחיר: 45 ₪ | יום שבת, 19 במרץ בשעה 11:30

הצגות מרץ 2022

האוסף הכי הכיהמופע הוא תוצר של שיתוף פעולה בין שני אמנים: אנטוניו קטלאנו – אמן איטלקי רב- תחומי ויהונתן בן-חיים – אמן תיאטרון הקרון בירושלים. יהונתן מזמין את המבקרים להתרשם מהאוספים הפרטיים שלו, חפצים פשוטים ובלתי נדירים – אוסף עלים, אוסף עננים, אוסף מים ואדמה…

הוא יוצר עושר של התרחשויות בימתיות העוקבות אחר מחזור העונות והחיים. הילדים והוריהם עוזרים לאוסף העננים להמריא שוב עם הרוח, עוזרים למים הזורמים להמשיך בדרכם כשהם משיטים בהם סירות קטנות (באמת!!), ממתינים לנשירת עלה בסתיו, ועוד. הקהל הוא שותף פעיל וביחד הם בוראים עולמות רגישים של קסם ושעשוע, של חוויות ראשוניות ואוספי-ילדות. החוויה מזמינה את קהל הילדים וההורים ומשלבת צפייה והתנסות.

לגילאי – 4 – 7 | מחיר: 55 ₪ | יום שלישי, 1 במרץ בשעה 17:00

העיר המזמרת – הערב, בשכונת בום-טראח, יתקיים קונצרט חגיגי בכיכובה של נגנית הנבל המהוללת – עדינה!

אך השכונה שוכנת בעיר הרועשת, בה יש כבישים סואנים, מרכזי קניות, מכונות כביסה מטרטרות, טלפונים מצלצלים ושכנים קולניים במיוחד! איך עדינה תצליח לנגן בתוך הרעש הזה? צמד חברות, דחפורינות שובבות, יוצאות למסע להשקיט את העיר כדי לעזור לעדינה.  האם הן יצליחו לעשות זאת לפני הקונצרט הגדול? ההצגה כולה מתרחשת על גופן של השחקניות, בשילוב חפצים, צלילים, צפצפות ובובות.

לגילאי 4 – 9 | מחיר 55 ₪ | יום שבת, 5 במרץ בשעה 11:00

לאט לאט כמו פיל – תיאטרון סיפור עם תמר גולומבלפילוני פיל נמאס להיות בצבע אפור, הוא רוצה להיות כחול, אדום, סגול ואפילו שחור! הציפור במקרה הופיעה בסביבה ושניהם יצאו יחד למסע.  מסע המשלב צבעים, צורות ותנועה.

לגילאי 2 – 4 | מחיר 25 ₪ | יום שני, 7 במרץ בשעה 16:30

אגדת סת"ם  – מעשה בסיפור שברח מן הדף – מעשיה מקורית בהשראת העיירה היהודית והחסידות הצטרפו לאבגדה, עובד בית המדרש, שאינו יודע לקרוא. לילה אחד אבגדה מגלה שהאותיות פרשו כנף ועזבו את ספרי הקודש! אבגדה יוצא למסע בעקבות האותיות, דרך יער מסתורי וחיות מכושפות במטרה להחזיר את האותיות האבודות. האם יצליח במשימה, ואולי בסופה יגלה בעצמו את סוד האותיות? שולחנו של סופר סת"ם הופך לבמה מלאת הפתעות ואותיות מפוסלות, תיאטרון חפצים, בובות, וסיפור אגדה יוצא דופן, בליווי נגינה חיה על הבמה.

לגילאי 3-8 | מחיר 55 ₪ | יום רביעי, 9 למרץ בשעה 17:00

מעשה בעולםפינגווין קטן, אמיץ ושובב מאנטרקטיקה הרחוקה עובר איתנו מסעות סביב העולם בדרך הביתה. מסעות בהם נגלה כמה רב הדמיון בינינו לבין היצורים המופלאים שלצידם אנו חיים על כדור הארץ.

רקדנית, רקדן ובעלי חיים שונים המגולמים בגופן, מחברים אותנו מחדש אל האדמה והטבע- בריקוד בהומור ובאהבה לעולם. תיאטרון בובות ייחודי המתרחש על הגוף, בשילוב ריקוד, מוסיקה, ומסע בעולמות מופלאים.

לגילאי 3 – 8 | מחיר 55 ₪ | יום שבת, 12 למרץ בשעה 11:00