פחד בין הסורגים

ילד נלכד כשראשו בין סורגים בחצר גן ילדים. הגעה מהירה של מתנדבי 'איחוד הצלה' מנעה אסון

נס במבשרת ציון: ילד כשראשו נלכד בין סורגים. מדובר בילד כבן 3 וחצי והאירוע התרחש בחצר גן ילדים. צוותי הרפואה של איחוד הצלה הגיעו למקום במהירות, העניקו סיוע רפואי לילד שאיבד את ההכרה אך תוך זמן קצר, לאחר הטיפול שקיבל, שבה אליו הכרתו במלואה.

אבי בקר חובש איחוד הצלה שגר בסמוך מסר: "מדובר בילד בן 3 וחצי שאיבד את ההכרה לאחר שראשו נלכד בין סורגים בחצר גן ילדים. הגעתי לזירה בתוך כחצי דקה מקבלת הקריאה ובסיוע אזרחים וחובש נוסף חילצנו את ראשו מהסורגים והענקנו לו סיוע רפואי ראשוני (פעולות הנשמה + מתן חמצן ונוזלים). למרבה הנס הטיפול המהיר הציל את חייו והוא שב להכרה מלאה".

מדוברות משטרת ישראל נמסר כי גורמי זיהוי וחקירה הגיעו למקום והחלו בחקירת המקרה.

מן המועצה נמסר כי האירוע התרחש בצהרון של חברת "אופק" בגן הורד ביישוב, בשעה שהילד היה עם כלל ילדי הצהרון בחצר הגן – בפיקוח סייעות חברת ״אופק״.

על פי הודעה שנמסרה על יד ראש המועצה יורם שמעון: "למבנה גן הוורד, כמו ליתר מוסדות החינוך ביישוב, היו את כלל אישורי הבטיחות הנדרשים וכן רישיון של משרד החינוך להפעלת צהרון. בשעה זו משטרת ישראל מבצעת פעולות חקירה במקום, בשיתוף פעולה מלא של המועצה והגורמים המקצועיים בה. המועצה נמצאת בקשר רציף עם הורי הילד, הוא בהכרה ומצבו טוב. המועצה שולחת לו רפואה שלמה ומהירה. השירות הפסיכולוגי של המועצה מעניק בשעות אלה תמיכה וייעוץ לצוותים החינוכיים ולילדי הגן. המועצה תפעל ליישום כלל המסקנות של גורמי האכיפה והבדיקה".