'פיפטי, פיפטי, פיפטי'

תיאטרון דימונה חוזר לשגרה עם הפקה של קומדיה מקורית שתוצג בכל הארץ

הפקת הדגל של תיאטרון דימונה שנת 2021, הקומדיה המקורית 'פיפטי, פיפטי, פיפטי', ממשיכה להופיע בכל רחבי הארץ.

על המופע

תומר, ארז ויניב הם חברי ילדות רווקים שחיים בעיר מדברית שכוחת אל. תומר הוא ממציא כושל, ארז צייר מתוסכל ויניב זורם בעבודות ובנשים מזדמנות. החברים נפגשים כל ערב על ספסל למרגלות השיכון ומחפשים דרך להעביר את הערב בעיר שממיתה כל אטרקציה: כל מקומות הבילוי נפתחים בקול תרועה ונסגרים מחוסר עניין לציבור תוך זמן קצר. השלושה נואשים לאקשן, מגלים שניסו, בן כיתתם, נפטר בפתאומיות וסיבת מותו היא שעמום קטלני… החברים מחליטים להציל את תושבי עירם (ואת עצמם) מהתפשטות מגפת ה'שעמומוות' באמצעות אטרקציה ייחודית שלעולם לא תימאס על התושבים – ים, ים במדבר. זו קומדיה אבסורדית ופיוטית על האומץ לחלום ולהיענות לדמיון ועל כוחה של האחדות לשנות את המציאות בה אנחנו חיים.

הקומדיה נכתבה בהשראת הפריפריה המדברית בארץ והיא מספרת את סיפורם של אלה שחלמו להגיע ל"ארץ זבת חלב ודבש" ונזרקו למדבר, לחיים רצופים בחלומות שלא התממשו, להתעלמות או לבריונות של המדינה כלפיהם ואל מציאות שלא הייתה בה ברירה אלא להתכווץ ולהתאים את עצמך למה שניתן ואפשרי. דרך הים, תושבי העיר לומדים להאמין שוב בעצמם ובכוח המשותף שלהם לשנות את המציאות שהם חיים בה.

ישראל קטורזה, ממשתתפי ההצגה, מספר על חוויית ילדות דומה: "כשהייתי ילד באשדוד, מישהו צייר על אחד הבניינים ציור של בוב מארלי והקיר המצויר הפך לאטרקציה של השכונה. כולם היו מגיעים לשבת מול הציור בערב, בדיוק כמו בקומדיה שבה אני משחק, ציור של ים הופך את המקום לאטרקציה. זה הכוח של הדמיון לשנות מציאות ולגרום לכולם להאמין".

נתן דטנר, הבמאי: "ההצגה 'פיפטי, פיפטי, פיפטי' ממשיכה את האג'נדה החברתית של תיאטרון דימונה, שטוענת שהיצירה אמורה להיוולד במקום מושבו של התיאטרון ולצאת אל המרכז ולרחבי הארץ. גיבורי המחזה 'בוראים' ים ומבינים שהם חייבים לגרום לתושבים להאמין שמה שמתקיים במוחם ובדמיונם אכן יקרה: יקום ים באמצע המדבר. כאשר מנסים לקחת להם את הים, הם לומדים להתקומם ולהילחם על הדבר שהם זקוקים ומאמינים בו. אמונה יוצרת מציאות, הרי כל המדינה שלנו נוצרה מחזון".

עיצוב תפאורה: סבטלנה ליפשיץ. עיצוב תלבושות: ארנה ברנט שמעוני. עיצוב תאורה: זיו וולושין. שחקנים: ישראל קטורזה, גיל וסרמן, מאיר טולדנו, אורי סעדה, דניאלה דלין, מיכל אטלס, תמרה גל עוז וקובי ילוז. במאי: נתן דטנר.

מועדי ההצגה:

היכל התרבות לוד: שני, 26.4, 20:30.

היכל התרבות אור יהודה: שלישי-רביעי, 27-28.4, 20:30.

היכל התרבות ראש העין: חמישי, 29.4, 21:00.

היכל התרבות ירושלים: שני, 3.5, 20:30.

היכל התרבות דימונה: שלישי, 4.5, 20:30.

היכל התרבות מודיעין: שלישי, 25.5, 21:00. רביעי, 26.5, 20:30. חמישי, 27.5, 20:30. מוצאי שבת, 29.5, 21:00.