'פירוקים והרכבות'

על תערוכה מפרי יצירותיה של האמנית המקומית הדס זנגילבף

היישוב מבשרת ציון התברך בלא מעט אמנים ואמניות, חלקם עושים זאת 'בשביל הנשמה' וכמעט ואינם מתפרסמים, ויש כאלה שיצירותיהם זוכים לחשיפה ומוצגים בתערוכות מכובדות.

אחת האמניות האלה היא הדס זנגילבף, שמציגה בימים אלה תערוכה של יצירותיה בסניף 'ויצו' בירושלים (רח' מאפו 1) תחת השם 'פירוקים והרכבות'.

הדס נולדה וגדלה בקבוץ גבעת ברנר, נשואה למשה ואם לשלוש בנות. היא בעלת תואר ראשון בספרות עברית ובמחשבת ישראל מהאוניברסיטה העברית בירושלים וכיום היא עובדת כראש צוות מנתחי מערכות באגף ליישומי המחשב של המוסד לביטוח לאומי.

חיידק היצירה קינן בה מאז ילדותה. "במעבר מבית הספר היסודי לחטיבת הביניים פסקו שיעורי הציור", היא מספרת, "אני זוכרת  את ההרגשה שמשהו חסר, שאני חייבת לצייר. התחושה הזו נמצאת בבסיס היצירה שלי עד היום". לאחר השירות הצבאי ניסתה הדס ללמוד ציור "אבל הרגשתי שהלימוד מגביל אותי. רציתי להמשיך להרגיש שהדף הריק הוא מגרש משחקים, מקום של ניסוי וטעייה".

על גישתה האמנותית היא מספרת: "אני ניגשת לדף הלבן מבלי לתכנן ומקיימת אתו דו-שיח. מתחילה עם כתם כחול שקורא לצהוב ומוסיפה תכלת כדי שיהיה שיווי משקל, וכך הלאה… לפעמים ציור ישן הופך לחומר גלם של ציור חדש. על שולחן העבודה שלי לצד המכחולים, נמצאים תמיד גם מספריים, דבק, גירים ועפרונות. כולם משתתפים במשחק של פירוקים והרכבות".

כאמור, התערוכה תתקיים בסניף של ויצ"ו בירושלים. המקום הותאם לפני כמה שנים לאירוח תערוכות של נשים במטרה לתת הזדמנות וחשיפה לנשים יוצרות שהן גם אימהות וגם עובדות.

על התערוכה החדשה ועל יצירותיה שיוצגו בה מספרת הדס: "עבורי, תערוכה זו מהווה הזדמנות ראשונה להציג את יצירותיי והיא מכילה עבודות שנאספו במשך שנים רבות. הסגנון של הציורים בעיקרו מופשט. יש עבודות של אקריליק על בד ועבודות של קולאז' מחומרים שונים: עיפרון, אקריליק, גזירי נייר, גירי שמן וכדומה על קרטון או על בד".

התערוכה תוצג עד ה-31.8. שעות פתיחה: ראשון-חמישי 10:00-15:00 כאשר בימים שני ורביעי תהיינה שעות פתיחה נוספות – 16:00-19:00.

למידע נוסף: הדס, 052-5245216.