פסטיבל אבו גוש

הפסטיבל המסורתי יתקיים השנה בתל אביב במהלך חול המועד סוכות * מכירת הכרטיסים בעיצומה

אחד האירועים התרבותיים האיכותיים באזורנו, אירוע שלו אני מצפה מידי שנה, הוא פסטיבל אבו גוש למוזיקה. פסטיבל אבו גוש המסורתי יתקיים השנה בתאריכים 11-13 באוקטובר (חול המועד סוכות).

לצערנו, נאלץ הפסטיבל לנדוד לתל אביב, זאת עקב סגירת האתר המקורי לשיפוצים. האתר הפסטיבלי החדש – מרכז רבין ברמת אביב. פסטיבל אבו גוש הוא מוותיקי הפסטיבלים למוזיקה בארץ – כיום בניהולם של נגן המוזיקה העתיקה עמית טיפנברון והזמרים אלון הררי ויעלה אביטל – ומייחדת אותו אווירה פתוחה, חדשנית ומרעננת.

המתחם ברמת אביב קצת יותר תל אביבי מהאתר המקורי והוא מתאים לא פחות לשילוב המיוחד של אירועים איכותיים – מקונצרטים והופעות רחוב מוזיקליות ועד לדוכנים של אומנים יוצרים, אלכוהול ומזנון קולינארי. כל הטוב הזה מרוכז בארבעת מרחבי הפסטיבל: אולם גדול, אולם קטן ואינטימי, גינת המתחם והמרפסת הגדולה שפתוחה לבריזה ולנוף. וכמובן, המתחם והחנייה נגישים ונוחים מאוד.

תוכנית הפסטיבל כוללת מוזיקה עתיקה וחדשה ומוזיקת עולם מתרבויות שונות, לעיתים בשילוב עם תנועה, תוך הדגשת האותנטיות ואיכות ביצוע ללא פשרות. האירוע מיועד לכולם – חובבי המוזיקה המכורים ובעלי הטעמים המעודכנים, שיכולים ליהנות גם מהופעת רחוב וגם מקונצרט קלאסי.

פסטיבל אבו גוש מציע השנה מסע עשיר בצלילים ובניחוחות אקזוטיים חוצי גבולות של זמן ומרחב, אותם לעיתים מטשטשים ומגישים כרמן בנוסח ג'אז או עירוב צלילים ממסורות אתניות אירופאיות עם מוזיקה עתיקה בעלת שורשים ומצלולים משותפים. יחד עם זאת, חשוב המקור להנהלת הפסטיבל ולדברי אלון הררי "אנחנו שואפים לשקף, עד כמה שניתן, את האמת המוזיקלית ואת מסורת הביצוע של מי שיצרו את המוזיקה".

כמיטב מסורת הפסטיבל, לצד התכנים החדשים, כוללת התוכנית מגוון רחב של קונצרטים קלאסיים, במיוחד להרכבים מקהלתיים ויצירות ווקאליות. הקהל שיגיע יוכל ליהנות מבאך, טנגו, מוצרט, קאנטרי ופולק, מונטוורדי, מנדלסון, פלמנקו, מוזיקה אירית, אוריינטלית ובלקנית, ויואלדי, ג'נקינס, אלגרי ואפילו סיקסטיז. האומנים מזוהים כל כולם עם המסורת המוזיקלית שהם מבצעים והשנה הם הגיעו גם מסקוטלנד, בלגיה ואסטוניה.

בשבועות הקרובים מתקיימת מכירה מוקדמת בהנחה. כולם מוזמנים. נסו ותיהנו.

לצפייה בלוח הקונצרטים: אתר הפסטיבל: www.agfestival.co.il.

קישור לרכישת כרטיסים בודדים: www.goshow.co.il/pages/minisite/234.

מוקד מכירות טלפוני לרכישת חבילות: 03-9385058.