פסטיבל 'ארץ חדשה' ברמלה

חגיגה רב תרבותית של קולינריה, תרבות ותיירות בחסות ובמימון המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל

פסטיבל 'לילות רמלה' יתקיים השנה לראשונה ברמלה באמצע חודש אוקטובר, במסגרת אירועי 'ארץ חדשה', אירועי קונספט לחיזוק התיירות המקומית של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ובמימונו המלא.

מטרת הפסטיבל, שיתקיים בתאריכים 18-20.10 (בשעות 23:00-17:00) היא להביא את איכויותיה ואת עושרה התרבותי וההיסטורי של העיר רמלה לקדמת הבמה. באמצעות פסטיבל 'לילות רמלה', יוכל הקהל הרחב מכל הארץ להכיר תרבויות ומסורות עשירות, ליהנות ממגוון קולינרי נרחב בעיר ולחוות חוויות מופלאות שמותאמות למגוון גילאים – כל זאת רבע שעה בלבד מתל אביב.

הפסטיבל, שבמרכזו חשיפת הקולינריה, התיירות והתרבות הענפה והמגוונת של העיר רמלה, יתקיים בשני מוקדים עיקריים: שוק רמלה ואזור וגן הנשיא (סמוך לשוק).

במרכז הפסטיבל, יפעל השוק השוקק של רמלה שייפתח לראשונה גם בערב עד השעה 23:00 ויציע לקהל המבקרים מידי ערב דוכני אוכל, סדנאות שף עם מלכת המטבח יונית צוקרמן, מופעי רחוב, מופעי מוזיקה ועוד.

משפחות עם ילדים מוזמנות מידי יום במהלך שלושת ימי הפסטיבל ליהנות ממתחם פעילויות והפעלות לילדים ולקטנטנים שיכלול מופעים לכל המשפחה כמו מיכל הקטנה, ההצגה 'חיפזון וזהירון' על זהירות בדרכים וההצגה 'תלתלית וזוקו', פעילויות, סדנאות יצירה, במה בגן הנשיא עם מופעי קוסמים, ליצנים, תיאטרון, מתנפחים ועוד.

מידי ערב, בשעה 20:00, יתקיים מופע מרכזי. בערב הראשון יתקיים המופע Dancing Queen – מופע קאברים בהשתתפות 11 נגנים עם שירי להקת 'קווין' ולהקת 'אבבא'; ביום השני יופיעו סטלוס ואורן חן; וביום השלישי 'לילות קליפסו' – מופע מחווה חד פעמי למועדון 'קליפסו' המיתולוגי מרמלה בהשתתפות שימי תבורי ואביבה אבידן ובהנחיית נועם גילאור. בנוסף, יוקם בפסטיבל מתחם קהילות שבו יוצגו המסורות והמנהגים של כמה מהקהילות הגדולות בעיר, ביניהן אתיופים, הודים, בוכרים ומרוקאים.

חוויית הביקור בעיר מתעצמת באמצעות סיורים מודרכים שיתקיימו מידי יום בפסטיבל בין אתריה ההיסטוריים של העיר: שייט בבריכת הקשתות המרהיבה שמתחת לאדמה בה הושק לאחרונה מיצב הווידאו והסאונד 'בבואה', טיפוס במדרגות המגדל הלבן ששופץ לאחרונה אל עבר תצפית מרהיבה אל כל גוש דן והמרכז, ביקור בכנסיה הפרנציסקנית וכנסיות נוספות, המסגד הגדול של העיר, בתי הכנסת של הקראים, ההודים ועוד, אותם יוכלו המבקרים להכיר באמצעות סיורים מודרכים שיתקיימו מידי יום.

אירועי 'ארץ חדשה' של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, הם אירועי קונספט תיירותיים המתקיימים לראשונה בישראל וכוללים אטרקציות מגוונות וחוויה תיירותית עשירה ומיוחדת. הפסטיבלים מתקיימים במימונו ובהובלתו של המשרד בעלות כוללת של 3.5 מיליון שקלים, תוך שיתוף פעולה הדוק עם הרשויות על מנת לאפשר להן להביא את איכויותיהן ואת עושרן התרבותי וההיסטורי לקדמת הבמה. האירועים יאפשרו לתושבי המדינה להכיר תרבויות עתיקות ועשירות, מגוון קולינרי נרחב, מסורות קדומות וחוויות מופלאות שמותאמות למגוון גילאים.

מיכאל וידל, ראש העיר רמלה: "אני מזמין אתכם להגיע לפסטיבל 'לילות רמלה' בעיר המדהימה שלנו וליהנות מהמגוון העשיר שיש לנו להציע בתחומים רבים: תרבות, אדריכלות, תיירות וקולינריה; זאת לצד מופעי מוזיקה אטרקטיביים ונוסטלגיים וכן שלל פעילויות לילדים קטנים כגדולים – והכל ללא עלות. אני מחכה לכם באופן אישי. בואו לראות ולהתרשם מרמלה המדהימה. ברצוני להודות למשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל על היוזמה והמימון של האירוע וכן על שיתוף הפעולה הפורה".

עודד פורר, השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל: "המשרד תומך בעשרות פסטיבלים ואירועי תרבות. השנה, מקדם המשרד לראשונה אירועי קונספט ייחודים ששמים במרכז את ההיסטוריה, הקולינריה והתרבות שיש לרשויות להציע. מתוך התפיסה שפנאי ותרבות אינם מותרות שניתן למצוא רק בתל אביב, אני מאמין שהשקעה בכיוון הזה תפתח את התיירות המקומית ותאפשר לחשוף את הציבור למגוון אתרי תיירות חדשים".

אילן שוחט, מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל: "השקעה בתחום התרבות היא יעד מרכזי של המשרד ונובעת מהצורך לחשוף את הציבור לאזורים חדשים שלא היו קיימים בתפיסה הציבורית ככאלה שמזוהים עם פנאי ובילוי. מטרה נוספת של המשרד היא לשפר את היצע התרבות לתושבי הפריפריה, הנגב והגליל מתוך חזון להפוך את האזורים האלה למרכזיים בפנים עצמם".

פרטים נוספים באתר פסטיבל ארץ חדשה: www.eretz.negev-galil.gov.il.