פסטיבל האוכל במטה יהודה יצא לדרך

צילום: דוברות מטה יהודה
צילום: דוברות מטה יהודה
אמש התקיים מפגש של משתתפי הפסטיבל עם ראש המועצה ביקב 'קדמא' בכפר אוריה * ניב ויזל: "אנחנו לא רק מקום של אוכל ויין מעולים אלא גם מקום ייחודי עם אנשים מיוחדים כי מטה יהודה זה סיפור של אנשים"


אתמול (ראשון) התקיים מפגש של כל משתתפי פסטיבל האוכל במטה יהודה ביקב קדמא בכפר אוריה לאירוע יריית הפתיחה של הפסטיבל שיוצא לדרך השבוע ביום חמישי 3.3 ועד ה 26.3. לאירוע שארגנה מחלקת התיירות במועצה יחד עם מפיקת הפסטיבל אפרת אליאסף גורפינקל הגיעו כ-60 בעלי עסקים שמשתתפים בפסטיבל מכל רחבי המועצה. כמנהג הפסטיבל נפגשים כל הבשלנים והבשלניות במקום אחד להיכרות ויצירת שיתופי פעולה ולקבלת ציוד לקראת הגעת אורחי הפסטיבל.
ראש המועצה ניב ויזל בירך והרים כוסית יחד עם המשתתפים לקראת פתיחתו של הפסטיבל ה-22 במטה יהודה ואמר: "פסטיבל האוכל הוא מותג מנצח ומאוד מוצלח של המועצה, וכבוד גדול עבור העסקים שלנו, עבור התיירות של המועצה ועבור התושבים והתושבות." עוד סיפר ראש המועצה שהוא הגיע לאירוע אחרי פגישה במשרד התיירות ושמע מהם איך משרד התיירות גאה ומשווק את מטה יהודה כאזור מאוד מפותח של תיירות, קולינריה מצוינת ויין משובח. ראש המועצה בירך על הצטרפותם של יותר מ- 10 עסקים חדשים לפסטיבל ועל דור ההמשך שצומח לתוך הפסטיבל, צעד המעיד על האמון הרב של העסקים בפסטיבל ובהשקעת המשאבים של המועצה עבור קידום ופיתוח העסקים ברחבי המועצה. בנוסף קרא למשתתפים: "אנחנו לא רק מקום של אוכל ויין מעולים אלא גם מקום עם מגוון אנושי מרשים כי מטה יהודה זה סיפור של אנשים".
המשתתפים הרימו לחיים, טעמו מטעמים שהכינו ושיתפו בתוכנית שלהם לפסטיבל ולסיום ערכו תמונה משותפת יחד עם ראש המועצה.