פסטיבל הכליזמרים בצפת

שירי מיימון (צילום: אוהד רומנו)
שירי מיימון (צילום: אוהד רומנו)
הפסטיבל מתקיים זו הפעם ה-34 * שירי מימון ושמעון בוסקילה יבצעו שירי כליזמר ויופיעו בערב הפתיחה

פסטיבל הכליזמרים בצפת יתקיים זו הפעם ה-34. לצד עשרות נגני כליזמרים וזמרי נשמה בצפת, החליטו השנה לשלב גם מופעים מיוחדים של זמרים מובילים. בערב הפתיחה יופיעו שירי מימון ושמעון בוסקילה עם מיטב הלהיטים בתוספת ביצוע כליזמר מסורתי.

חובבי מוסיקת הנשמה והאווירה הקסומה של פסטיבל הכליזמרים בצפת, ישמחו לשמוע כי לאחר שנה של פסטיבל טלוויזיוני בשל הקורונה, הם יוכלו לשוב לעיר העתיקה ולאזורים רבים נוספים בצפת וליהנות מפסטיבל כליזמרים ססגוני במיוחד. פסטיבל הכליזמרים בצפת הוא הפסטיבל הגדול בעולם מוסיקה נשמה יהודית והוא יתקיים השנה בתאריכים 17-19.8. בפסטיבל, שייערך בניצוחו האומנותי של חנן בר סלע, אמן הקלרינט המוביל, יופיעו למעלה מ-150 נגנים וזמרים מידי ערב בפריסה נרחבת עם חמש במות מרכזיות ועשרות נגנים בין הסמטאות הקסומות.

השנה החליטו בעיריית צפת יחד עם חברת ההפקה על יצירת 'שילובים' מיוחדים. לצד מופעים קלאסיים של מוסיקת הכליזמריםף יופיעו בצפת אמנים בכירים מהמוסיקה הישראלית בביצועי כליזמרים במטרה לחבר גם את הדור הצעיר למוסיקת הכליזמרים. השילוב המיוחד הראשון שנחשף הוא של שירי מימון ושמעון בוסקילה בערב הראשון של הפסטיבל.

כל המופעים בכניסה חופשית וללא תשלום לקהל הרחב. בנוסף למופעים, מתקיימים בימי הפסטיבל גם אירועים מיוחדים במתחמים ברחבי העיר, ביניהם סיורים מודרכים ללא תשלום לאורך היום, סדנאות והרצאות בנושאים מגוונים, אירועים לילדים, נגני רחוב פזורים בסמטאות, מופעים לילדים, קולינריה עשירה ומאכלים מיוחדים שיוגשו כספיישלים במסעדות ברחבי העיר ועוד.

בשנה זו מתחדש הפסטיבל עם תכנית אמנותית מגוונת, עם פעילויות רבות מסביב לפסטיבל ועם אמני מובילים, אשר יבצעו בהופעתם גם קטעי כליזמרים מיוחדים בנוסף על הלהיטים המוכרים.