פסטיבל חשיפה בינלאומית למוזיקה ה-12

by corine swed s
על הפסטיבל המוביל לחשיפת המוזיקה המקומית והפעם במהדורה חגיגית משולבת * כל הסגנונות המוזיקליים בשבוע צבעוני אחד על קו ירושלים - תל אביב

לאחר סגירת השמיים עם פרוץ מגפת הקורונה וקיום הפסטיבל בגרסה וירטואלית בשנה הקודמת, חוזרת החשיפה לגרסה חיה ובועטת עם למעלה מ-50 אורחים בינלאומיים שיגיעו ארצה, מה שהופך אותה לפסטיבל הבינלאומי הנרחב ביותר שמתקיים השנה בארץ. הפסטיבל יתקיים בתאריכים 23-28.11.

השנה ה-12 של הפסטיבל מתקיימת במתכונת חדשה וחגיגית: במקום שני סופי שבוע המפוצלים לפי ז'אנרים ונציגים תואמי ז'אנר, כנהוג בכל השנים הקודמות, יתקיים שבוע אחד שלם, גדול ומפואר של פסטיבל מולטי ז'אנרי. עשרות מופעים, ג'אמים, תקלוטים, מסיבות, מיצגי סאונד ואמנות, רוקנרול, ג'אז, אינדי, מוזיקה אלקטרונית, מוזיקת עולם, היפ הופ, Fאנק, Pאנק, אוונגרד וכל מה שביניהם – יחשפו בפני קבוצה אחת מורחבת של אורחים בינלאומיים העוסקים בספקטרום רחב של ז'אנרים ופעילויות בסצנה הגלובלית. הפסטיבל הוא מיזם משותף של 'הצוללת הצהובה – המקום למוזיקה בירושלים'  והחטיבה לדיפלומטיה תרבותית במשרד החוץ, בתמיכת משרד התרבות והספורט ועיריית ירושלים.

הצלחת הפסטיבל טמונה (פרט כמובן למוזיקה הפנומנלית שמייצרים כאן אומנים והרכבים מכל הסגנונות) בחוויה האדירה שעוברת המשלחת בארץ. מנהלי פסטיבלי ענק, בעלי מועדונים, מפיקים, מנהלים אומנותיים, חברות תקליטים, עיתונאים, שדרנים וציידי כישרונות בינלאומיים, נוחתים כאן כדי לקבל טעימה מהסצנה המוזיקלית בישראל ולחפש את השמות הבאים שיובילו את הסצנה הבינלאומית. נציגים מארצות הברית, אירופה, אסיה ואפריקה, הופכים כולם לישראליים לשבוע אחד, לחבורה אחת גדולה ומגובשת שדוברת שפה אחת: המוזיקה.

הם נטמעים בקהל המקומי החם והמשולהב, רואים הופעות דרך העיניים שלנו בלוקיישנים הכי מיוחדים, מטיילים באתרי התיירות, התרבות וההיסטוריה שיש רק בישראל וחוזרים הביתה עם שלל מקומי חדש ואינספור חוויות בלתי נשכחות.

בין האורחים הבכירים השנה: director of Colours of Ostrava (אחד מפסטיבלי הרוק/פופ החשובים באירופה), President of Electrofone Music מארצות הברית, Carmen rizzo  (מפיק נחשב ומועמד לפרסי גראמי שעבד עם רבים כמו קולדפליי, סיל, אלאניס מוריסט, דידו ועוד… ), Owner of 3D Music Family מצרפת (אמדו ומרים, אבישי כהן), director of Saudades מאוסטריה (לורי אנדרסון, ג'ון זורן), UNIVERSAL MUSIC מגרמניה, Jarasum Jazz Festival פסטיבל ג'אז גדול בקוריאה, ℅ POP מגרמניה, Blue balls festival משוויץ, Handshake Booking ,Color Red Music  Director of Ural Music Nights, Old New Rock Festival מרוסיה,  chez-salamמיפן ועוד רבים.

פסטיבל החשיפה כבר עומד מזמן בשורה אחת עם אירועי ה'שואוקייס' הגדולים בעולם. ההפקה המקצועית והמוקפדת, יחד עם ההישגים שזוקף לזכותו הפסטיבל כל שנה מחדש בשיגור אמנים אל לב ההצלחה הבינלאומית (בין השאר: נגה ארז, לולה מארש, האנג'לסי, מארש דונדורמה ועוד רבים) עשו לו שם מעבר לים. במהלך כל השנה, משמרים נציגי החשיפה את הקשרים עם מקבלי החלטות בולטים בחו"ל, משתתפים בכנסים מקצועיים ובפסטיבלים ברחבי העולם ושומרים את היד על הדופק.

בין המוזיקאים המשתתפים השנה: נינט טייב, רונה קינן, נונו, אקו, יוסי פיין, עוזי נבון, הילה רוח, המסך הלבן, לוסיל קרו, ביטפוט, GARDEN CTIY MOVEMENT, STAV , SHALOSH וחמישיית עמרי מור.

היום האחרון של הפסטיבל (28.11), יוקדש לכנס ה- – Talk / Show / Caseהכנס המקצועי הבינלאומי הגדול ביותר בארץ למוזיקה ב'אברהם הוסטל', במעמד כל 50 האורחים הבכירים מחו"ל ומאות ממעגלי קהילת המוזיקה הישראלית. ה-TSC הוא יום שלם של הרצאות, סדנאות, מעגלי שיח ופגישות אישיות הסובבות כולן סביב התפתחותה של תעשיית המוזיקה בארץ ובעולם ועם פוקוס משמעותי וייחודי כלפי יצוא הבשורה המוזיקלית הישראלית לעולם הרחב.

לרשימת משתתפים מתעדכנת, במות, לוקיישנים, שעות וכרטיסים: אתר הבית –   2021.musicshowcaseil.com/.