פסטיבל 'מחול בכפר' עם 'ורטיגו'

בכורות, מיצגים, מחול לילדים ולמבוגרים, ג'אז וסיור אקולוגי בכפר האמנות האקולוגי של הלהקה

להקת המחול 'ורטיגו', תקיים זו השנה השלישית, בחול המועד סוכות (22-24.9) את  פסטיבל 'מחול בכפר' – שלושה ימים באווירה ובנוף המיוחדים של כפר האמנות האקולוגי ששוכן בקיבוץ הל"ה ומשקיף לעמק האלה עם תכנית עשירה של מופעים, בכורות למבוגרים ולילדים. כמו כן, יוכל הקהל ליהנות מבירה מקומית מהעמק ומהפיצה של אורי.

השנה מתרחב הפסטיבל וחלק מאירועיו יתקיימו גם באולם 'ברונקה' החדש שנחנך לאחרונה בכפר, לצד אירועים ומופעים שיתקיימו בסטודיו של הלהקה ומתחת לכיפת השמיים.  

סיגל רוט, המנהלת האמנותית: "בפסטיבל 'מחול בכפר' תפגשו התרחשויות מרחביות, זמניות וגופניות, חושפות ונחשפות. כל אלה מאפשרים ליוצרים ולצופים לחוות תנועה מבחוץ פנימה ומבפנים החוצה.

הפסטיבל ייפתח בבכורה ל'Capacity': יצירתה של מיה רשף, רקדנית לשעבר בלהקת המחול 'ורטיגו', בוגרת בצלאל וכיום יוצרת עצמאית בגוף ובחומר. בעבודתה עוסקת רשף בהתנסות ההכלה של האחר בתוכה וביכולת שלה להכיל ולשאת. רביעי, 22.9, 19:00. מחיר כרטיס: 50 שקלים.

ביום זה יוכל הקהל ליהנות ללא תשלום ממיצגים של היוצרת והרקדנית מיכל מסיקה בהשתתפות הרקדנית אורי בן יוסף, וממיצג נוסף של האמנית היוצרת באדמה לין ברינר, אמנית בניית מנדלות באדמה ואלמנטים מהטבע.

'איילת היער': מיצג של הרקדנית והיוצרת מיכל מסיקה. נוצר בהשראת 'הלן של הדרכים', אלה קדמונית מהמיתולוגיה האירית שתפקידה להנחות ולכוון את אובדי הדרך ביער לשבילים בטוחים – הן במישור הפיזי והן במישור הרוחני – וטקסים טיבטים מסורתיים בשימוש מסיכת אייל, שנחשב במסורת ההינדית והבודהיסטית כמייצג טוהר, אחווה והדרכה רוחנית. בהשתתפות הרקדנית אורי בן יוסף.

'אאורה': מיצג נוסף של הרקדנית והיוצרת מיכל מסיקה בהשתתפות הרקדנית נועה רוזנטל. נעשה בהשראת שירו של המשורר העתיק אוביד. רביעי-חמישי, 22-23.9, 18:00. פתוח לקהל הרחב ללא תשלום).

במהלך היום יתקיים סיור אקולוגי בכפר עם מנכ"ל להקת המחול 'ורטיגו' וממקימי הלהקה עדי שעל. הסיור יכלול היכרות עם המערכות השונות בכפר האקולוגי: מערכות למחזור מים ואיסוף מי גשמים, בנייה בחומרים טבעיים, הפקת חשמל מהרוח ומהשמש, מחזור פסולת אורגנית ושרותי קומפוסט וכן מערכות נוספות הפועלות בכפר מתוך תפיסה של בנייה בת קיימא. רביעי, 22.9, 12:00. ללא תשלום.

קרקס 'בראשית' של תיאטרון 'זיקית': סיפור שבעת ימי הבריאה המוצג על ידיי הלהטוטן רן מורנו, אשר מגיע לבמה כדי להציג את מופע הקרקס שלו ומוצא להפתעתו שחלו בה שינויים. תוך דיאלוג עם קול מסתורי ושימוש בחפצים מגוונים, מתפתחת העלילה ומתגלה בהדרגה לקהל מה קרה בכל אחד מהימים. מתאים לגילאי 4-9. רביעי, 22.9, 11:00. מחיר כרטיס: 40 שקלים.

'ריקוד ברגע': מופע מחול לכל המשפחה עם יניב מינצר ויובל גולדשטיין, בו חושפים השניים את 'מאחורי הקלעים' של יצירת מופע מאולתר, גילוי התנועה והסאונד והקשר ביניהם. חמישי, 23.9, 17:00. מחיר כרטיס: 40 שקלים.

'כחולות': מופע של הכוראוגרפית גלית ליס השואפת להנכיח את 'האסתטיקה הפיזיולוגית' של הגוף המבוגר בזירת המחול העכשווי. ביחד עם אנסמבל שמורכב מ-12 נשים בגילאי  80-65, העבודה בוחנת את הוויית ההתבגרות והזִקנה דרך גוף ותנועה. חמישי, 23.9, 19:00. מחיר כרטיס: 60 שקלים.

Fresh Nature &: מופע ובו שתי יצירות של הכוריאוגרף לוטם רגב. הראשונה היא 'Fresh', יצירה חוקרת דרכים חדשות של תקשורת פיסית ומעניקה קול לדור החדש של אמני התנועה בישראל. מבצעים ושותפים ליצירה: גיל אלגרבלי, שי והב, לאו טריס, רומי כהן והילה רגב. הצירה השנייה היא 'Nature', תקריב אל הטבע האנושי, חוויות רגשיות מתורגמות לתנועה, רגעים של הרמוניה חמקמקה במפגש בין שני גברים. מבצעים: אביתר אומסי, לוטם רגב. שישי, 24.9, 11:30. מחיר כרטיס: 50 שקלים.

את הפסטיבל ינעל מופע בכורה של 'כוכבי הג'אז של מחוז גוש דן' שינגנו קלאסיקות ג'אז לצד קטעים חדשים ומקוריים ביניהם: Caravan, What a wonderful world, Sandu, It could happan to you.

משתתפים: סער שריקר (תופים), רוי זילברשר (באס), אוריה גולן (סקסופון), זיו קרטגינר (חצוצרה) ונוב שמש (פסנתר). זמרת אורחת: אביב פק. שישי, 24.9, 13:00. מחיר כרטיס: 40 שקלים.

לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים: אתר 'ורטיגו', www.vertigo.org.il.