פסטיבל מתוק כדבש

מועצת הדבש מזמינה לפסטיבל הדבש השנתי במכוורות ברחבי הארץ * טעימות דבש 'זני' במגוון טעמים, מפגש עם דבוראים, גילוי עולמן של דבורי הדבש החרוצות, פעילות לילדים וקנייה ישירה של דבש טבעי ובריא

עם בוא השנה החדשה, מזמינה מועצת הדבש את הציבור לחגיגות 'פסטיבל הדבש' במרכזי המבקרים במכוורות בארץ, המקיימות פעילות מעשירה ללמידה על עולמן של הדבורים והדבוראים.

המבקרים במכוורות ייהנו ממפגש עם דבוראים, צפייה מבעד לכוורת זכוכית בדבורים ובמלכת הדבורים, ביקור במכון לרדיית דבש, סרטונים על חיי הדבורים וחשיבות השמירה עליהן, סדנאות יצירה וטעימות 'דבש זני' שהוא דבש גולמי מזן אחד של פרח, המחויב ל-80 אחוז צוף של אותו זן. בישראל למעלה מ-20 סוגי דבש זני כדוגמת: דבש זעתר, מרווה, שיזף, קורנית, דרדר, אשל, אבוקדו ועוד, אותם ניתן לטעום במכוורות.

מנתוני 'מועצת הדבש' לקראת ראש השנה עולה, כי צריכת הדבש בקרב הציבור הישראלי מסתכמת בכ-5,500 טון ובחגי תשרי ישווקו בישראל כ-2,000 טון דבש. בישראל פועלים כיום כ-500 דבוראים המטפלים ב-120 אלף כוורות, אשר רובן משמשות להאבקת גידולים חקלאיים.

המלצות לביקור במכוורות תיירותיות הקרובות אלינו:

מכוורת 'משק לין' בכפר בילו א': סדנאות וסיורים עם דבוראי להיכרות עם עולם הדבורים.

'הכוורת בית חורון': סיור מלווה בסדנאות ובתחנות חווייתיות החושפות את עולם הדבש והדבורה.

'מאחורי הדבש' בכפר חב"ד: פעילות חינוכית לילדים על עולם הדבורה והדבש.

המכוורות יפעלו בהתאם להנחיות משרד הבריאות, לכן כדאי ליצור קשר קודם להגעה.

לפרטים נוספים ליתר האירועים במכוורות הדבש בכל רחבי הארץ: אתר מועצת הדבש, www.honey.org.il ובעמוד הפייסבוק – פסטיבל הדבש.