פעם צנחן, תמיד צנחן

אלון בסקינד מעניק את הכומתה שלו לנועם שני (צילום: באדיבות אלון בסקינד)
אלון בסקינד מעניק את הכומתה שלו לנועם שני (צילום: באדיבות אלון בסקינד)
הצלם המקומי אלון בסקינד עם חוויה חדשה מחטיבת הצנחנים ועם עוד סגירת מעגל בין אחים בני היישוב

מאז שכל את אחיו הצנחן, מתן ז"ל, אחיו אלון, האיש והמצלמה, הוא חלק בלתי נפרד מחטיבת הצנחנים ומלווה אותה באירועים שונים כאזרח עובד צה"ל.

בסוף השבוע האחרון זכה אלון לחוויה מיוחדת במינה עם נגיעה מקומית כמובן כאשר יצא ללוות את מסע הכומתה של מחזור מרץ 2021. היה זה עבורו המסע ה-19 שהוא מלווה בתור מתעד עוד מתקופת שירותו הצבאי בצנחנים. אבל זה לא היה עוד מסע, שכן הפעם, זכה אלון לסגור מבחינתו עוד מעגל ו"שבמקרה הכומתה המקורית שלי הייתה עמי".

ומכאן לנקודה המקומית. "לפתע, בעת המסע, קיבלתי הודעה מהשכנה שלי, רחל שני, הקונסולית של תאילנד, ששאלה אותי עם צילמתי את בנה הצעיר והאם אני יכול לתת מיקום של המסע", הוא מספר, "כמובן שסירבתי בחיוב לנוכח ההוראות במקרה הזה…".

גם כאן מדובר בשני אחים אדומים. נועם שני ממשיך את אחיו מתן ששירת אף הוא בצנחנים (מחזור מרץ 2013), השתתף במבצע 'צוק איתן' ואיבד חבר לפלוגתו.

"את מתן ליוויתי במסע כומתה בתור חייל ואת אחיו נועם בתור אזרח. שניהם זכו שאעניק להם את הכומתה שלי", מספר אלון בהתרגשות ומסכם, "עבורי זו לא רק עבודה, אלא שליחות ודרך הנצחה מצוינת לאחי מתן בסקינד ז"ל. פעם צנחן, תמיד צנחן".