פרויקט אדמס

צילום: אבינה גולן
צילום: אבינה גולן
פרויקט מיוחד של הסימפונית ירושלים יוקדש ליצירותיו של המלחין ג'ון קולידג' אדמס

ביוני הקרוב יתקיים פרויקט מיוחד של הסימפונית ירושלים, שבחרו לשים את הזרקור על המלחין האמריקאי ג'ון קולידג' אדמס.  פרויקט ג'ון קולידג' אדמס כולל 3 קונצרטים: תורת ההרמוניה,  והסדרה הקאמרית, וקונצרט לכל המשפחה שיתקיים בחודש ספטמבר.

הקונצרט הראשון, שיתקיים ב8 ביוני, עליו ינצח מאסטרו סטיבן סלואן, כולל שתי יצירות מאת ג'ון אדמס – נסיעה קצרה במכונה מהירה, ותורת ההרמוניה, לצד האדג'ו מתוך הסימפוניה מס' 10 מאת מהלר.

ערן זקס, מנהל תוכן בתזמורת הסימפונית ירושלים: "הקונצרט שייפתח את הפרוייקט  הוא אחד מהקונצרטים המוקדשים החודש לאדמס, מלחין אהוד מוערך ופופולרי שגדל על ברכי המוסיקה המינימליסטית ומייצג מוסיקה מודרנית, איכותית ונגישה בעת ובעונה אחת. יש משהו מעניין בנושאים אותם הוא  בוחר שלקוחים מהאקטואליה והופך אותם ליצירות נפלאות או מעוררות מחשבה. זכורה במיוחד היצירה "מותו של קלינגהופר" מ-1991, שעסקה בסיפור חטיפתה של האוניה 'אקירה לאורה'. זו יצירה שעוררה סערה בזמנו, האשימו את אדמס בפוליטיזציה של המוזיקה, בעמדות תומכות טרור, אבל זה בדיוק העניין: הוא בכלל לא עוסק בזה, אלא רותם את הרגשות הממשיים שלנו לחווייה המוזיקלית. הוא מלחין שמאוד ממוקד ברגש, ובזה הוא שונה מבני דורו המינימליסטיים. וזה נוכח גם ביצירות של הקונצרט הנוכחי".

סטיבן סלואן, מנהל המוסיקלי של הסימפונית ירושלים: "מדובר באחד המלחינים המובילים בעולם, במיוחד בארה"ב. אדמס משתייך לכל התנועה המינימלסטית, והיצירות שלו הן נגישות לקהל.  בקונצרט שייערך ב8 ביוני, ננגן בין לבין את האדג'ו מתוך הסימפוניה מספר 10 מאת מהלר,  שמתכתבת באופן ישיר עם תורת ההרמוניה. בנוסף, יוקרן ראיון בזום שערכתי עם ג'ון אדמס בתחילת הקונצרט."

8.6.22 | אולם הנרי קראון, תיאטרון ירושלים | 20:00

21.6.22 | מרכז עדן תמיר | 20:00

לפרטים והזמנות www.jso.co.il