פרשת הדקירה אמש: כרוניקה של לילה אלים

זירת האירוע בליל הדקירה. צילום: 'איחוד הצלה'
זירת האירוע בליל הדקירה. צילום: 'איחוד הצלה'
הדקירה אמש ביישוב: על פי עדויות, החשוד בדקירה הוא אדם בשנות ה-20 לחייו. אביו עצור, בעוד הוא נמלט. המשטרה מחפשת אחר החשוד בדקירה

ב'הדסה עין כרם' נלחם על חייו צעיר בן 18 תושב היישוב לאחר שנדקר אמש.

לידיעה הראשונית: לחצו כאן

על פי עדויות היה הנדקר בבית עם חברים, שם קיימו מסיבה. לפתע נקרא לצאת החוצה. שם המתין לו אדם כבן 23 אף הוא תושב מבשרת ציון יחד עם אביו. מעדויות חבריו של הנדקר עולה כי החשוד בדקירה נפרד לפני מספר חודשים מחברתו וכי הוא חשד בנדקר כי הוא מנהל עמה מערכת יחסים. יצוין, כי כבר היו עד כה מספר תקריות בין השניים ובהן הכחיש הנדקר כי יש לו מערכת יחסים עם חברתו לשעבר של החשוד בדקירה.

אלא שאמש חצה החשוד בדקירה קו אדום וככל הנראה, במהלך דין ודברים דקר את הבחור בן ה-18 וגרם לו לפגיעה קשה מאוד. ולא זו בלבד, כך על פי דברים שנמסרו על ידי עדים לאירוע, אביו של החשוד בדקירה איים על החברים כי אם יזמינו משטרה ואמבולנס, יכה אותם במקלו וכל זאת כאשר חברם מוטל על הארץ מדמם.

בסופו של דבר הגיעו למקום כוחות מד"א ו'איחוד הצלה ופינו אותו ל'הדסה עין כרם'. כמו כן, גם המשטרה הייתה במקום ועצרה את אביו של החשוד בדקירה בעוד החשוד בדקירה עצמו נמלט מן המקום. המשטרה מנהלת מצוד אחר החשוד בדקירה. הנדקר עבר ניתוח מורכב מאוד וכעת הוא מורדם ומונשם.

המשפחה עודכנה והגיעה ל'הדסה'. גם חבריו הגיעו לבית החולים כדי לחזק את הורי הנדקר ולהתפלל לרפואתו. האם המזועזעת: "הייתי בטוחה שאיבדתי את הילד. הגעתי לבית החולים. יכולתי רק לנשק את ידו ועדיין היה ריח של דם. לא מעכלת את זה ששלחתי את בני למסיבה והוא מסיים אותה בבית חולים במצב קשה מאוד. מתקשה להאמין שהילדים שלנו, שרק עכשיו סיימו תיכון, מלאו להם 18 ועוד מעט יתגייסו, חווים אירוע קשה שכזה. מקווה שבני יבריא ושהכול יהיה בסדר".

גם החברים בהלם. "אנחנו לא מעכלים את זה שיש כאלה שחושבים שבעיה ניתן לפתור באלימות", הם אומרים, "זו לא דרכנו ולא לכך חונכנו. אנו מתפללים לרפואת חברנו ומחזקים את משפחתו בשעה קשה זו".