פרשת ההתעללות במעון: הוארך מעצר הגננות החשודות

בית המשפט האריך את מעצרן של הגננות החשודות * ראש המועצה קיים בלשכתו ישיבה דחופה בנושא

בית משפט השלום בירושלים האריך היום (שלישי) בשלושה ימים את מעצרן של שתי עובדות מהמעון ביישוב בחשד להתעללות בפעוטות כבני שלוש. אתמול נעצרו השתיים על ידי שוטרי מחוז ירושלים, בתום חקירה סמויה שהתנהלה בעקבות תלונה מקוונת שהוגשה על ידי אמה של פעוטה שטענה כי בתה נפלה קורבן למעשה אלימות מצדה של עובדת בגן שבו הוא שוהה.

לידיעה קודמת בנושא: לחצו כאן

ראש המועצה יורם שמעון קיים היום בלשכתו פגישת עבודה עם הנהלת הארגון המפעיל את המעון. בפגישה השתתפו גם מנהלת אגף החינוך במועצה נעמי חזן, מנהלת השירות הפסיכולוגי-חינוכי רונית גראפי וגורמים נוספים.

ראש המועצה: "פעוטות חסרי ישע הינן אוכלוסייה שאינה יכולה להגן על עצמה, ולכן הדגשתי בדיון כי המועצה רואה בחומרה רבה כל התנהגות לא הולמת כלפי קטינים חסרי ישע, וכי יש לפעול למצות את מלוא חומרת הדין אם וכאשר הדברים יתבררו כנכונים בהליך החקירתי שמבצעת המשטרה בימים אלו. לבקשת המועצה סוכמו הדברים הבאים: תופסק לאלתר ההעסקה של ארבעת העובדות בכיתה הבוגרת – במעון בפרט, וביישוב בכלל. המועצה והארגון המפעיל יעניקו שירות פסיכולוגי, וכן קלינאי תקשורת וכל טיפול מקצועי נוסף אחר שיידרש לילדי המעון והוריהם. מנהלת השירות הפסיכולוגי במועצה תגיע בעשרה ימים הקרובים בכל בוקר למספר שעות למעון. פסיכולוגית התפתחותית מטעם המועצה תסייע במידת הצורך לילדי הגן והוריהם. יתקיימו קבוצות הורים קטנות עם צוותים מקצועיים מטעם המועצה והארגון המפעיל בחודשים הקרובים. כל שירות מקצועי נוסף שיידרש על מנת להבטיח את התפתחותם התקינה והבטוחה של הילדים – יינתן לאלתר לילדי המעון ולהוריהם. אמשיך לעקוב מקרוב אחר הנושא, בכדי להבטיח שהילדים והוריהם יקבלו את הסל המקצועי המיטבי והמלא. כמו כן בכוונתי לקיים בקרוב דיון במרכז לשלטון מקומי בעניין התקנת מצלמות עם צפייה ישירה להורי גני הילדים ומעונות היום".

החקירה נמשכת והבוקר הוגשה תלונה שלישית. חוקרי המשטרה זימנו , מספר הורים שמצפייה ראשונה בסרטונים עולה חשד כי גם ילדיהם נפלו קורבן להתעללות מצד הגננות. לדברי גורם במשטרה: "מדובר בחקירה רגישה ובסרטונים המכילים מאות שעות צפייה, ולכן ההערכה היא כי גם מספר הקורבנות יגדל. לא בכדי האריך בית המשפט את מעצרן של השתיים על מנת לאפשר לנו להתקדם ולאמוד את חומרת המעשים, שעה שמדובר בהתנהלות אלימה ושימוש בכוח פיזי מול הפעוטות. נמשיך בצפייה וככל שיידרש נבקש את הארכת מעצרן פעם נוספת".