פתיחת עונת הרחצה

תערוכת יחיד לאמנית רוני אלמגור ב'מייקלסון – גלריה לאמנות שימושית'

התערוכה תיפתח ביום חמישי (8.4, 20:00) ותינעל ב-12.5. שיח גלריה יתקיים בשבת (1.5) בשעה 12:00.

המרחב העירוני מהווה את השחקן המרכזי בעבודותיה של אלמגור. בתערוכה מוצגים ציורי שמן על בד בגדלים משתנים המתארים את המתרחש בעיר בזמנים שלאחר הסגר. בין עבודות התערוכה נוכחים בעלי החיים החופשיים, הצמחייה העירונית וההרגלים החדשים שנוצרו במהלך התקופה, כגון הפיקניקים והישיבה על הספסל באוויר הפתוח. עבודות התערוכה מאופיינות בצבעוניות אופטימית, "Dream like", אשר זו שואפת לבטא את המבט המאושר, המתרגש והכמעט חלומי שביציאה אל העיר.

לאחר השהייה הממושכת בבית, אותם רגעי יציאה מהסגר הראשון מהווים את נקודת הפתיחה לגוף עבודות זה. בתערוכת היחיד החדשה של רוני אלמגור, 'פתיחת עונת הרחצה', עוסקת האמנית ברגעים המרגשים של היציאה מהסגר אל העיר ואל הטבע העירוני של עיר מגוריה, תל אביב.

אלמגור חוקרת בעבודותיה את תכונותיו של מדיום הציור עצמו, הן כמצע דו ממדי והן כמרחב השואף לייצר ממד של עומק. תהליך עבודתה מאופיין במשחקיות המתנהגת כמו אוסף של 'פעולות עריכה', חיבור בין דימויים והרכבת קומפוזיציות חדשות על גבי הבד. פעולות אלו שואפות לדון ביחסים שבין ה'רקע' ל'דימוי' וביחסי הגומלין המתקיימים בנקודת המפגש בין צופה לבין ציור. התערוכה 'פתיחת עונת הרחצה' קרויה על שמה של אחת מהעבודות המוצגות בה, אשר זו חושפת את אותה המשחקיות שבהרכבת הקומפוזיציות, המאפיינת את עבודותיה של האמנית.

רוני אלמגור (31), ציירת, חיה ויוצרת בתל אביב, ישראל. בוגרת תואר ראשון B.F.A ב'בצלאל', האקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים (2018). תערוכה זו היא תערוכת היחיד השלישית שלה. עבודותיה קיימות באוספים פרטיים שונים בארץ. השתתפה בתערוכות קבוצתיות שונות, ביניהן במגדל בנק דיסקונט בתל אביב (2019) ובבית האמנים שבראשון לציון (2019). תערוכת היחיד השניה שלה, 'פילידה', הוצגה בגלריה 'טובה אוסמן' בתל אביב (2020). תערוכת היחיד הראשונה שלה, 'נקודת מבט', הוצגה בגלריה בן עמי, תל אביב (2019).

'מייקלסון' גלריה לאמנות שימושית, אברהם שטרן 4, תל אביב – יפו. שעות פתיחה: ראשון-חמישי, 10:30-20:00; שישי-שבת 10:30-16:00. טלפון: 054-2189614.

אתר האמנית: www.ronnyalmagor.com.