צוות לעניין

תעודות הערכה הוענקו היום במהלך ישיבת סגל הפיקוד הבכיר במחוז ירושלים למחלק הבילוש והמודיעין בתחנת 'הראל'

היום (שלישי, 21.6), במסגרת ישיבת סגל הפיקוד מחוז ירושלים בראשות מפקד המחוז ניצב דורון תורג'מן, העניק מפקד המחוז תעודות הערכה לשוטרים ולמפקדים שבלטו בתרומתם ובעשייתם בחודשים האחרונים למען ביטחון ושלום הציבור ורכושו.

במהלך ישיבה זו, העניק ניצב תורג'מן תעודת הוקרה לרס"מ רמי, מפקד צוות ביחידת האופנועים של יס"מ מחוז ירושלים, לאחר שבשבוע שעבר, עת היה בדרכו לביתו שלא במהלך משמרת, האזין למכשיר הקשר שבו דווח אודות גניבת קטנוע ממרכז הארץ וכי זה בדרכו לירושלים. בהמשך לכך, הבחין רס"מ רמי בקטנוע סמוך למנהרת הארזים והנוהג בו החל במנוסה תוך נסיעה במהירות גבוהה ובתום מרדף רכוב ורגלי אחריו, הצליח השוטר הנחוש להשתלט על החשוד ולעצור אותו.

תוך דקות ספורות הצטרפו לשוטר בלשי תחנת 'הראל' שדלקו אחר החשוד אף הם. בדיקה העלתה כי הקטנוע נגנב הן רק שעה לפני כן מראשון לציון וכי הנהג החשוד כלל לא הוציא רישיון נהיגה. לאחר האירוע ציין רס"מ רמי כי "אנחנו שוטרים 24/7, במשמרת ושלא במשמרת, וכשמזדמן לי אירוע כזה שלא במהלך המשמרת, תחושת הסיפוק גדולה אף יותר״. ניצב דורון תורג׳מן שיבח את תפקודו של השוטר וציין: ״תפקודו של רמי ראוי לשבח ומבטא את היתרון היחסי של צוותי האופנועים ביס״מ ירושלים ואת מימוש הערכים של אכפתיות, מעורבות, יוזמה וחתירה למגע שבהם ניחנים שוטרי המחוז ומפקדיו".

בנוסף, העניק מפקד המחוז תעודת הוקרה למשרד מודיעין ובילוש בתחנת 'הראל' לאחר שבמסגרת פעילותם במהלך חודש מרץ השנה, נודע כי בכוונת מספר חשודים לבצע פשע ולהצית בית מגורים, מעשה שטמונה בו סכנת חיים של ממש. בפעילותם המקצועית והמהירה, תוך גילוי אומץ לב ונחישות, הצליחו בלשי התחנה והמודיעין להביא לתפיסתם של אותם חשודים על חם ובתום חקירה שנערכה בתחנת המשטרה הוגש כנגדם כתב אישום בבית המשפט.