'ציפורלה והמהפכה'

'סדרת המהפכה' באופרה הישראלית עם שיתוף פעולה ראשון וחד פעמי בין שני הרכבים שמחוללים מהפכה במוסיקה ובתיאטרון * גרסה מוסיקלית פרועה ומשעשעת למופע 'סטריאוטיפי'

'סדרת המהפכה' באופרה הישראלית ממשיכה לייצר חיבורים ושילובים מוסיקליים מקוריים ויוצאי דופן. והפעם, חברו אנסמבל 'ציפורלה' לתזמורת 'המהפכה' למופע פרוע במיוחד. המופע היה מתוכנן לעלות במרץ 2020, אבל זמן קצר לפני עלייתו לבמה החליטה הממשלה על ביטול כל ההופעות בשל התפרצות הקורונה. עתה, כמעט שנתיים לאחר המועד המקורי, עבר המופע עדכונים ותוספות, ובשעה טובה הוא יגיע סוף סוף אל הקהל. זה שיתוף פעולה ראשון וחד פעמי בין תזמורת 'המהפכה' ואנסמבל 'ציפורלה' – שני ההרכבים הישראליים המהפכניים בעולם המוסיקה והתיאטרון.

במרכז שיתוף הפעולה עומד המופע 'סטריאוטיפי' של אנסמבל 'ציפורלה', המציג פאזל פרוע ומלא הומור של חתיכות מציאות המתפרקות ונבנות מחדש. באמצעות סדרת מערכונים תיאטרליים, לוקח המופע תופעות חברתיות מוכרות ומעניק להן פרשנות בימתית ייחודית דרך מגוון רחב של ז'אנרים – מוסיקלית, סאטירית ונונסנסית – באופן ששובר ובונה מחדש סטריאוטיפים קיימים. כך לדוגמה, העיסוק האובססיבי בריצה ובספורט, שהרבה פעמים הוא רק חזות ריקה מתוכן; קבוצות הוואטסאפ המשפחתיות – שיותר משהן כלי להעברת מידע לא אחת הן מקור להצפה ולהתמודדות עם בעיות משפחתיות, דרכים חלופיות ולא שגרתיות להתמודדות עם פרידה של בן/בת זוג ועוד. למופע נכתבו במיוחד קטעים מוזיקליים חדשים, כדוגמת השיר 'סטריאוטיפי' – שיר פוליטי-סאטירי, כמו גם שיר פרסומות שנוגע בתרבות הצריכה, מערכון פוליטי חדש שנקודת המוצא המוזיקלית שלו היא היצירה המוזיקלית 'פטר והזאב' ועוד.

התזמורת משתלבת במופע בשני כובעים: כמגבר מוסיקלי לתיאטרון קומי וכשחקן נוסף לדו-שיח על הבמה. הנגנים הופכים לשחקני משנה ולאלטר אגו מוסיקלי לשחקני 'ציפורלה' במערכונים הידועים, שפורקו והורכבו מחדש עם נגני התזמורת.

מנצח: רועי אופנהיים. מנהל מוסיקלי: ליאור רונן. מנהלים אמנותיים: זהר שרון ורועי אופנהיים, אנסמבל 'ציפורלה'.

השיר 'סטריאוטיפי' נכתב על-ידי חברי אנסמבל 'ציפורלה', הולחן על-ידי ליאור רונן ודויד קלמס (דודוש), חבר להקת 'הדג נחש' שגם הפיק מוסיקלית. לחן פזמונים: קורין אלאל.

יוצרים ומשתתפים: אנסמבל 'ציפורלה' ותזמורת 'המהפכה'. בימוי קליפ: יוסי ירום. עריכה: ניר וקסמן. עיבוד תזמורתי: ליאור רונן. הקלטה ומיקס: אורן פולק, אולפני 'טוקטוק'.

המופע יתקיים ביום חמישי, 2.12 (נר חמישי של חנוכה), בשעה 21:00.

בית האופרה ע"ש שלמה להט (צ'יץ'), שד' שאול המלך 19, תל-אביב.

מחירי כרטיסים: 120-180 שקלים.

לרכישת כרטיסים: באתר האופרה, www.israel-opera.co.il או בקופת האופרה הישראלית, 03-6927777.