צמחים מתחפשים

פורים לכל המשפחה בגן הבוטני בירושלים: סיור בעקבות צמחים מתחפשים, סדנת הכנת תחפושות בהשראת צמחים, תחרות תחפושות נושאת פרסים, סיור ברכבת הפרחים בגן, סיור בחממה הטרופית ועוד

פעם בשנה אנו נהנים מחג שכולו תחפושות צבעוניות, יצירתיות ומקוריות. מסתבר שישנם צמחים בטבע שעבורם פורים נמשך כל השנה. צמחים מתחפשים מסיבות שונות כמו תחרות, הצורך לשרוד, משיכת חרקים להאבקה ועוד.

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם הוא פנינה של טבע בלב ירושלים. הגן פועל כמרכז חינוכי, גנני ומחקרי ומכיל אוסף מגוון של צמחים מכל העולם בתצוגה גיאוגרפית. הגן הוא מוקד לבילוי, לתיירות ולאירועי תרבות כמו גם מרכז לחינוך, הדרכה ומחקר. זה הגן הבוטני הגדול בישראל – שטחו משתרע על פני 120 דונם ובו אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון.

במהלך חג הפורים (17-19.3, 10:00-14:00), מזמין הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם ירושלים את ההורים והילדים עם כל בני המשפחה לצאת לחגיגת פורים ייחודית בטבע באווירה ירוקה במיוחד וליהנות משפע פעילויות.

מבט לפעילויות

סיור צמחים מתחפשים: כל המשפחה מוזמנת להכיר צמחים 'מתחפשים' כמו הספלול הענק שמתחפש לבשר מרקיב ומסריח כדי למשוך זבובים, הליטופס שבעזרת הדמיון שלו לאבנים מצליח להסתוות בטבע ועוד מגוון צמחים המתחפשים מסיבות רבות ומשונות. מיועד לגילאי 4 ומעלה וייצא בכל שעה עגולה 10:00-14:00 (סיור אחרון יוצא ב-14:00).
סדנת הכנת תחפושות בהשראת צמחים:
לאחר המפגש עם הצמחים המחופשים ברחבי הגן, יוכלו הילדים וההורים להתחפש בעצמם לפרח שאהבו במיוחד. בסדנת הכנת תחפושות ובעזרת צוות המדריכים במקום, יחכו לכם כל החומרים להם אתם זקוקים כדי להתחפש לפרח שמתחפש למישהו אחר. מיועד לגילאי 5 ומעלה.  

סיור בחממה הטרופית: פנינת יופי טבעית שבה ניתן לגעת, להריח ולפעמים אפילו לטעום את הצמחים ופירותיהם. בחממה הטרופית כ-300 מיני צמחים שונים ומיוחדים בעלי צורות, צבעים ושימושים שונים, ביניהם צמחים בסכנת הכחדה, עצי בננה מרהיבים, שיחי קפה, סחלבים וקקטוסים. החממה מחולקת לשני אזורים: הראשון הגדול הוא אזור ג'ונגל טרופי, בעוד החלק השני הוא האזור המדברי. שניהם מאופיינים בצמחייה עשירה המותאמת להם ומדגימה סביבות אקולוגיות מגוונות. הסיור מיועד לכל המשפחה, נגיש לעגלות ולכיסאות גלגלים ומתקיים בין השעות 10:00-14:00.

סיור ברכבת הפרחים בגן: קהל המבקרים מוזמן לטייל עם הרכבת בין חלקות הגן השונות שבהן מגוון עצום של פרחים, עצים ועוד 7,000 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות (אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון), המדמות את נופי הצומח של כל אזור ומציגות מראות מרהיבים וריחות לאורך כל השנה. מתאים לגיל שנתיים ומעלה ומתקיים בכל שעה עגולה בין 10:00 ל-14:00 (לא בשבת).

פעילות פורים כלולה במחיר הכניסה.

עלות כניסה: ילד/מבוגר – 40 שקלים, חייל/סטודנט/גמלאי – 25 שקלים, מנויים וילדים ירושלמים עד גיל 18 (בהצגת ת.ז.) – חינם.

שעות פתיחת הגן: ראשון עד חמישי – 9:00-17:00, שישי – 9:00-15:00, שבת – 09:00-17:00.

להגעה ב-WAZE: חניון המבקרים בגן הבוטני גבעת רם.

לפרטים נוספים: 02-6794012 ובאתר www.botanic.co.il.