צעדת 'נאות קדומים' 

צועדים בשמורת טבע קסומה באזור יער בן שמן בשושן פורים

פארק 'נאות קדומים' מזמין אתכם לחגוג את חג הפורים בצעדה שמחה וצבעונית. במסגרת הצעדה: מסלולי הליכה ברמות קושי שונות, תחנות הדרכה לאורך המסלולים, נקודות תצפית מרהיבות ועוד, כשהכול מסביב פורח וירוק. צעדת 'נאות קדומים -בשביל הסביבה' קוראת לכם לצאת לאוויר הפתוח ולצעוד בשבילים היפים והפורחים של פארק 'נאות קדומים' באירוע שכולו חוויה לכל המשפחה.

הצועדים ייהנו מפרחי העונה הנמצאים בשיא פריחתם, יעברו בין מתקנים חקלאיים קדומים, יפגשו שלל דמויות מהמגילה, ייהנו מנקודות תצפית מרהיבות מהודו ועד כוש וגם ישמעו כיצד שומרים על הסביבה בימינו וגם אז בשושן העתיקה ועוד פעילויות המותאמות לכל המשפחה.

כך תשמעו מהמלך אחשוורוש על הרעיון שמאחורי הקמת 'נאות קדומים' וכיצד התחשבו בתנאי הסביבה כשנטעו עצים וצמחים, שמרו על המים ובכלל.

מרדכי היהודי ישתף בחוכמתו הרבה על הדרך שבה שרדו בעבר וידגים כיצד פעם הכינו מזרן, חבל וסלסלה – רק מהצמחים שבסביבה הקרובה.

אסתר המלכה תחוד חידות על בעלי חיים ופרחים מתחפשים וגם תפגשו את צבא מלך אחשוורוש, חיילי מתקן 'אדם' שיספרו על תפקידם החשוב במערכת.

וגם זה לא משתה אמתי ללא להקות המחול של המלך אחשוורוש ומתחם זמרה עם שירי פורים שמחים ומרקדים.  

מסלולי הצעדה: 

לבחירתכם שני מסלולים ברמות קושי שונות:

מסלול 'לב נאות קדומים' (קצר ונגיש) – 3 ק"מ: המסלול מתאים למשפחות עם עגלות, לאזרחים ותיקים ולאנשים עם צרכים מיוחדים, כך שכולם יוכלו לצעוד ביחד וליהנות ממגוון התחנות לאורך המסלול. נקודות זינוק בין השעות 8:30–11:00. 

מסלול 'סובב נאות קדומים' (ארוך) – 7 ק"מ: המסלול מתאים למשפחות עם ילדים גדולים (או קטנים על מנשא), חובבי טיולים וכל מי שאוהב לטייל עם הרבה ירוק, טבע ונוף. נקודות זינוק בין השעות: 8:30–10:00. 

מחיר השתתפות בצעדה – 25 שקלים (מגיל 3). 

פרטים באתר פארק 'נאות קדומים' (www.n-k.org.il/nk-march) ובטל' 08-9770770.