צעד ראשון מתוק

תלמידי י"א מתיכון 'הראל' קיימו השבוע את הסבב האחרון לשנה זו של הצו הראשון וזכו לפינוקים ממתנדבי 'יחד למען החייל'

בשנים האחרונות התפתחה מסורת בתיכונים גדולים בישראל – יציאה מרוכזת ל'צו ראשון' בלשכת הגיוס. לרעיון זה כמה מטרות. הראשונה היא טכנית – שתלמידים לא יפסידו ימי לימודים. המטרה השנייה היא ערכית יותר – חלקו של בית הספר כמעודד את בוגריו לשירות משמעותי בצה"ל.

תלמידי תיכון 'הראל' יצאו השנה בכמה סבבים והאחרון היה אתמול (שלישי, 14.6) לצו הראשון וזו השנה השלישית שבית הספר מוציא את תלמידיו להליך זה באופן מרוכז.

החוויה של התלמידים החלה עוד בהמתנה להסעה, כאשר מתנדבי 'יחד למען החייל', בניצוחם של אריה אברהם וחברת המועצה אירית מרום, המתינו לתלמידים עם שלחן מלא בשתייה ובפינוקים מתוקים. פעילות זו התקיימה בשיתוף פעולה עם המועצה.

מ'יחד למען החייל' סניף מבשרת נמסר: "שמחנו לפנק את בני הדור הצעיר שלנו ביום ההיכרות הראשון שלהם עם צה"ל. אנו מאחלים לנערים היקרים שלנו הצלחה בשירותם הצבאי".

זה המקום להזכיר כי ב-30.6 יתקיים כנס מתגייסים בבית התרבות בתיכון 'הראל'. במהלך הערב, יתקיים מופע של הסטנדאפיסט יוחאי ספונדר ויחולק תיק גב גדול לכל מתגייס. מי שלא יוכל להשתתף יוכל לקבל את התיק במשרדי המועצה. באירוע ישתתפו נציגים מכל חילות צה"ל וביניהם בוגרי תיכון 'הראל' שמשרתים ביחידות מובילות. "זו מסורת כמו כל שנה בהובלת אגפי התרבות והחינוך במועצה ואני מזמינה את המתגייסים ואת המתגייסות להגיע לערב חשוב ומהנה זה", מסרה אירית מרום.